Момче старо само 23 дена прозборе: Неговиот прв збор го воодушеви светот!

30 јануари, 20190
bebe

Момче од Кина, старо само 23 дена, ги разнежни неговата мајка и медицинските сестри.

Децата почнуваат да зборуваат во просек на една година, но понекогаш знаат да ги изненадат нивните родители на многу помала возраст.

Така, едно момче од Кина, старо само 23 дена, ги разнежни неговата мајка и медицинските сестри кога рече „мама“, додека беше на преглед.

Иако момчето веројатно ненамерно го кажа зборот „мама“, семејството се восхити на она што го слушна, а видеото со бебето веднаш стана хит на интернет.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=20&v=xfCpECPyfMU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber