Monica Bellucci и Carla Bruni во новата кампања на Dolce & Gabbanа

8 јануари, 20190
D&G

Филмската дива во новата кампања пролет/лето 2019.

За новата кампања Dolce & Gabbana пролет / лето 2019. година беа ангажирани седум фотографи кои ја покажаа својата визија за познатиот италијански бренд.

Фотографите кои соработуваа се Bruce Gilden, Alex Majoli, Alessandro i Luca Morelli, Branislav Simoncik, Franco Pagetti, Angelo Pennetta и познатиот филмски режисер Giuseppe Tornatorе, кој филмската дива Monicа Bellucci ја овековечи на големиот екран, како и Malenа, која се појавува во кампањата.

Во кампањата е прикажан семејниот и секојдневниот живот во Италија, кој сме навикнати да го гледаме во изминатите неколку сезони, но она што е интересно е дека се работи за првата кампања по неодамнешниот скандал во Кина, кој остави белег врз репутацијата на брендот во модниот свет.

На фотографиите исто така се појавуваат Eva Herzigová, Helena Christensen, Carla Bruni и Marpessa Hennink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber