Морнарскиот стил се носи и ова лето – ова е нашиот избор за најдобрите парчиња!

24 јули, 20190
m

Некои модни стилови се вечни – без оглед на актуелниот тренд – секогаш ќе се враќаме на оние кои ни се проверени, кои веќе сме ги  прифатиле како најдраги.

Тоа е, секако, морнарскиот стил – толку шик, а во исто време лесен и едноставен за комбинирање. Тука се и неодоливите мотиви на јажиња и сидра, како и златните копчиња какви што имаат капетаните на своите палта.

View this post on Instagram

Sister sister 💘

A post shared by Jeanne (@jeannedamas) on

Го поврзуваме со францускиот шик, поради сеќавањето на морнарските креации на Coco Chanel, а денес овој шик најдобро го носат французинките како Caroline de Maigret или Jeanne Damas.

View this post on Instagram

Blue bathroom 💙

A post shared by Jeanne (@jeannedamas) on

Но, секоја од нас во некое „морнарско“ парче ќе добие дополнителен моден поен, без оглед дали ќе го искомбинирате со обични фармерки или можеби ќе бидете облечена во бело-црвено-сина комбинација од глава до пети .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/