Не може сам: Justin Biber поради депресија и меланхонија отиде на лекување!

15 февруари, 20190
biber

Иако се во среќен брак, нешто го мачи.

Џастин Бибер се смета за најголематa ѕвезда на денешницата, а големиот товар од славата негативно влијае врз неговото ментално здравје. Познатот пејач неодамна започна со лекување на тешката депресија која долго ја има.

Овие тврдења ги потврди еден извор за магазинот „People“, со изјавата:

„Џастин изгледа тажно и уморно. Со тоа се бори веќе некое време.“

Друг извор додаде:

„Тој долго време се бори со идејата за слава, тоа дека постојано го следат, секое негово движење го гледаат фановите, камерите … Сето ова има големо влијание врз него, па затоа има чувство дека секој се обидува да го фати. “

Извори велат дека ниту Hailey Baldwin, ниту нивниот брак немаат никаква врска со неговата ментална и емоционална состојба:

Hailey нема никаква врска со тоа. Тој е многу среќен затоа што се ожени. Biber претходно изјави дека има психолошки проблеми. Неодамна, во интервјуто за Vogue, откри дека прекумерно користел  таблети за депресија и вознемиреност, и му предизвикале зависност.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber