Nick Jonas ја изненади Priyankа Choprа со Mercedes вреден речиси 200.000 долари

14 март, 20190
3

А не и е роденден!

Веќе знаете за тоа дека браќата Јонас имаат нов сингл  „Sucker“. Продолжението на приказната е дека нивниот нов сингл се искачи на првото место на листите, а Nick одлучи ова да го прослави, купувајќи нов автомобил, ни помалку, ниту повеќе туку новиот Mercedes-Benz Maybach, вреден 199.000 долари.

Инаку, ако не сте знаеле, Nick и Priyanka се венчаа во декември минатата година и јавно  разменуваат нежности цела 2019. година. Priyanka објави фотографија од нејзиниот нов автомобил на Instagram со наслов „Кога сопругот е број еден“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber