„P.S. I love you“ добива продолжение

14 март, 20190
ps

Ќе се вика „Postscript“ и ќе може да го прочитате порано отколку што мислите.

Пролетта не е официјално започната, а веќе има добри вести за романтичарите – Cecila Ahern објави дека таа го напишала продолжението на нејзиниот бестселер „P.S. I love you“, според кој е направен истоимениот филм со Hilary Swank и Gerardom Butlerom во 2007. година и оттогаш е неисцрпна инспирација за имагинација и плачење.

Продолжението е соодветно наречено “Postscript” и ќе биде достапно на 19 септември 2019 година во Ирска и во Велика Британија. „Се надевам дека се радувате на враќањето на Holly & Gerry и дека вашето читање ќе биде еднакво емотивно како и моето”, напиша Ahern во својата објава. Со други зборови, подгответе залиха со марамчиња!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber