Nicole Kidman, Charlize Theron и Margot Robbie во еден од најочекуваните филмови за оваа година

28 август, 20190
bb

Конечно излезе трејлерот за Bombshell, филм кој сигурно ќе биде еден од најголемите фаворити за Оскар, заснован на еден од најголемите медиумски скандали во Америка во последните години. Bombshell ја следи приказната за отровниот шовинизам и сексуалното вознемирување од страна на славниот ТВ-продуцент Roger Ailes врз вработените во Fox News и за нивното големо востание една година пред целосниот замав на движењето #metoo проектот.

Ailes упорно ги негираше обвинувањата, но откако излегоа повеќе жени, семејството Murdoch го принуди самиот да даде отказ, и за стореното во 2016. година и доби отпремнина од 40 милиони долари. Озлогласениот продуцент работеше и како медиумски советник за значајни републиканци, меѓу кои и Ronald ReaganRudyGiulianiGeorge Bush и Donald Trump. Ailes не доживеа никакви вистински последици или реперкусии кои се занимаваат со неговото срамно однесување, имено, тој почина во средината на 2017. година на 77-годишна возраст.

 Во брилијантната актерска екипа на Bombshella се Nicole Kidman, која ја глуми поранешната презентерка на Fox News, Gretchen Carslon , која првa поднесе тужби против Ailes, Charlize Theron  во улога на злоставуваната новинарка Megyn Kelly, и Margot Robbie  како фиктивен лик од процуцентката Kayle Pospisil. Режијата епотпишан од познатиот Jay Roach, а сценариото е на добитникот на Оскар Charles Randolph.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber