Ноќ за паметење! – најубавите креации од овогодинешните Оскари

25 февруари, 20190
gagaggaga

Најубавите креации од црвениот тепих

Синоќа се одржа доделувањето на престижните награди Оскар. Ова беше големото финале на сезоната за доделување на наградите во 2019. година и за оваа церемонија, а познатите ги облекоа некои од најгламурозните креации за црвениот тепих на Американската академија за филмска уметност и наука и за луксузната забава Vanity Fair, која секоја година го следи славното доделување.

Светкавите фустани и елегантните одела ја фасцинираа публиката која со нетрпение го очекуваше објавувањето на победниците. Оваа година популарни беа фустаните во силни бои, од страсна црвена до лелеава розова, додека победниците како Lady Gagа и Olivie Colman се одлучија за класична црна и темно зелена боја. Во продолжение можете да видите како беа облечени познатите на една од најголемите холивудски ноќи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber