Rosie Huntington-Whiteley откри што исфрлила од исхраната во борба против акните

25 февруари, 20190
rosie

Rosie Huntington-Whiteley проговори за својата борба против акните и за тоа како ја променила својата beauty рутина за да го намали појавувањето на непријатните неправилности.

Сепак, не е само нејзината кожа одговорна за спречувањето на иритациите, туку и ограничениот внес на млеко и млечни производи. Моделот објасни: „Понекогаш морам да исфрлам одредени намирници од мојата исхрана. Во моментов ги исфрлив јајцата и млечните производи, што е навистина здодевно, бидејќи сите мои омилени јадења ги содржат овие состојки, но не постои ништо подобро од добра кожа“.

Сите знаеме дека негата на кожата не е исклучиво универзална, но сигурно е дека она што го внесувате во телото може значително да влијае на квалитетот на кожата и нејзиниот изглед. Студиите генерално се согласуваат дека млечните производи може да предизвикаат појава на акни, поради што многу професионалци за нега на кожата препорачуваат да бидат отстранети од вашата исхрана, ако страдате од некакви неправилности.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber