Овие пожарникари го воодушевија целиот свет: Она што го направија за воениот ветеран допре многумина

22 април, 20190
gf

Група пожарникари од Мисури го воодушевија светот откако му помогнаа на лице со посебни потреби, на кое му се потроши батеријата од инвалидската количка додека бил далеку од дома, и му помогнаа да се врати во својот дом.

На видеото објавено на Фејсбук се гледа како тројца пожарникари туркаат еден човек во инвалидска количка додека ги следи противпожарната бригада.

Мајк Ханли, шеф на пожарникарите, рече дека количката на воениот ветеран најпрво била заглавена во кал, а додека тој успеал да излезе, се потрошила батеријата.

Пожарникарите потоа му помогнаа да си оди дома.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber