Овие возбудливи маникир идеи се создадени за претстојната сезона

23 април, 20190
нокти

Дури и ако не сте вешти во украсување на вашите нокти, секогаш можете да се одлучите за поедноставeн маникир со детали кои што не се тешки да се направат. Иако пролетното време е доста променливо, погледот на веселите бои на вашите нокти може веднаш да ви го разубави дури и најтмурниот ден. Не мора да бидете професионалец за да ги украсите на интересен начин, важно е само дека сте отворени за играње и експериментирање со модели, бои и мотиви.

Instagram е секогаш добар извор за различни идеи и може да ви послужи како инспирација. Еве какви трендови за нокти најмногу ќе се носат оваа сезона.

Неон нијанси

https://www.instagram.com/p/Bu6xVGNg-By/?utm_source=ig_embed

Геометриски облици

Животински принт

Цветни мотиви

Точки

Корални нијанси

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber