Овој генијален трик ќе ви помогне секогаш да имате совршена фризура со волумен

8 март, 20190
1234

Иако рутината за миење на косата ни налага прво да користиме шампон, а потоа и регенератор, се чини дека дојде време тоа да се промени. Имено, многу професионалци за нега на коса мислат дека нанесувањето на регенератор пред шампонирањето е идеален редослед кој ќе ви помогне секој пат да добиете фризура  како од салон. Регенераторот на косата и ја дава потребната влажност и нега, но може да биде комплицирано бидејќи се губи волуменот. Но, ако најпрво ја третирате косата со регенератор, а потоа ја измиете со шампон, вашата коса сепак ќе биде потхранета, но без непотребните остатоци од регенераторот, кои се едни од причините поради кои косата се масти.

Истата постапка можете да ја направите, дури и ако користите маската наместо регенератор.

Пробајте го ова на следното миење на косата, нема да зажалите!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber