Појадок, прошетка, медитација: Тајната за витката линија на Cameron Diaz

19 август, 20190
Diaz

Од самиот почеток на кариерата која трае повеќе од две децении, познатата американска актерка Cameron Diaz има линија на која и завидуваме, а таа ја откри нејзината тајна.

Шармантната холивудска ѕвезда призна дека за важноста на урамнотежената исхрана станала повеќе свесна во доцните 30-ти.

– Поголемиот дел од она што го јадам самата го приготвувам. Обожавам да готвам и уживам во купувањето храна. Нема добра исхрана без труд. Најлесно е да се јаде надвор – вели актерката.

https://www.instagram.com/p/B08FE1GHdYm/?utm_source=ig_embed

Витката линија, како што таа вели таа, се должи на исхраната, добар сон и физичка активност.

„Со прошетка најдобро се ослободувам од стресот“, призна Cameron, додавајќи дека од големо значење е и духовниот мир и таа практукува 20 минутна медитација еднаш неделно.

https://www.instagram.com/p/B1Pa6I_nrav/?utm_source=ig_embed

– Штом се разбудам, морам нешто да јадам. Тоа се обично пржени јајца или јајце на око на тост. Исто така, често јадам авокадо, јаболко со путер од бадеми и овесна каша. Ако сум премногу гладна, јадам дури и пилешко – открива Diaz.

View this post on Instagram

#CameronDiaz

A post shared by Cameron Diaz Fans (@cameron_diaz_p) on

Она што е интересно е дека актерката појадува двапати. Кога ќе заврши со нејзиниот утрински тренинг, следува уште еден оброк што е всушност некаков вид на ран ручек.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber