Се огласија членовите на бендот „The Prodigy“: Нашиот брат Flint изврши самоубиство

5 март, 20190
the pro

Пејачот од групата “The Prodigy” Keith Flint , изврши самоубиство, соопшти групата на официјалниот профил на Instagram.

– Вистината е, не можам да поверувам дека ова го зборувам, но нашиот брат Keith си го одзема животот за време на викендот. Јас сум шокиран, е **но лут, збунет и со скршено срце … брат Liam – се наведува во описот под сликата на Instagram.

Keith беше во брак со јапонката Mayumi Kai, којa е DJ. Таа во една прилика изјави дека му го спасила животот од дрога, пишува Miror.

Како што предходно беше објавено, пејачот од групата  „The Prodigy“ почина на 49 години.

Keith Flint беше пронајден мртов во неговиот стан во Англија.

Портпаролот на полицијата од Есекс претходно за британскиот таблоид Sun изјави дека биле повикани некаде по 8 часа, но за жал 49-годишниот маж бил прогласен за мртов на самото место.

Популарниот бенд за првпат се појави на underground rave сцената во почетокот на ’90-тите и набргу потоа доживеаja голема популарност и станаa познати низ целиот свет. Некои од нивните најпопуларните песни се “Charly”, “Out of Space”, “No Good (Start the Dance)”, “Voodoo People”, “Firestarter”, “Breathe”, “Girls” i “Smack My Bitch Up”….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber