Водечка боја за оваа пролет – Жолта

28 март, 20190
zaza

Жолта е бојата која, на најверодостоен начин, ја опишува енергијата што ни ја носи пролетта и затоа ова е водечка боја за оваа сезона! Оваа боја е неисцрпен извор на инспирација за енергични и лелеави, пролетни аутфити.

Оваа пролет, жолтата е водечка боја, и е особено застапена на парчињата со строги линии, со цел да се внесе ведрина во формалните комбинации. Оваа сезона, особено се модерни жолтите панталони, кои можете да ги носите во секоја пригода. Жолтата е идеална боја за лелеави, романтични фустани, кои сами по себе ја отсликуваат пролетта.

Бидејќи времето од ден на ден станува се поубаво, сега е вистинското време да ги извадите омилените жолти парчиња од плакарот и да направите пролетна комбинација!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber