Жизел Бундхен: Искреноста е исплатлива

25 април, 20190
жжж

Бразилскиот модел ги промовираше своите мемоари во Хамбург.

Таа некогаш патуваше низ светот поради модните ревии, а денес тоа го прави  за да ги промовира своите мемоари „Lessons“ и да им помогне на жените да си ја вратат самодовербата.

Како се справувала со овој проблем за време на нејзината најголемата слава, бразилскиот модел Жизел Бундхен (38) опиша во книгата што ја презентираше во Хамбург, посочувајќи дека жените никогаш не треба да се откажат од своите соништа и дека можат да ги победат своите стравови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber