Бразилска диета: Изгубете ги килограмите на здрав . неверојатно брз и ефикасен начин. До 15 килограми за само 4 седмици

8 август, 20200
хјк


Мени за бразилската диета

Менито е составено претежно од овошје и зеленчук, што може да доведе до недостаток на протеини. Затоа, нашиот совет е експерт да изработи индивидуален план за исхрана кој ќе биде прилагоден на вашиот животен стил. Најважната работа на која треба да се придржувате е ритамот на вашата диета, односно мора да го изедете секој оброк во исто време секој ден. Пет оброци рамномерно распределени ќе ви помогнат да не се чувствувате гладни, а бројните витамини и минерали содржани во храната што ја консумирате ќе го зајакнат вашето тело. Следи пример за 7-дневна диета мени:

1 ДЕН

Појадок: Портокал, банана и чаша сок од портокал.

Ужина: Чаша сок од портокал и парче тост.

Ручек: 100гр варена риба и 100 гр супа од зеленчук (домат, зелена салата, краставица, папрака, ротквица).

Вечера: Исто како појадок.

Попладневна ужина: чаша сок од портокал и мало парче тост или интегрални крекери.

2 ДЕН.

Појадок: Варено јајце и чаша сок од јаболко.

Ужина: Мало парче тост и чаша сок од јаболко.

Ручек: 100 гр варено месо, 2 варени компири со средна големина и половина зелена салата.

Вечера: 200 гр зовриена риба, варено јајце,зелена салата и малку грашок.

Попладневна ужина: Чаша сок од јаболко и парче тост.

УН диета – Zdravstvo.mk

3 ДЕН.

Појадок: чаша обезмастено млеко и парче тост.

Ужина: 100 гр сирење со малку маснотии.

Ручек: 100 гр ориз, 150 гр свежа зелка со лимон и ситно сецкан магдонос.

Вечера: 100 гр варено месо, зелено јаболко и зелена салата.

По вечерата: Чаша сок од јаболко и парче тост.

Евтино мени за брзо губење на тежината: Медицинска диета која ги ...

4 ДЕН

Појадок: Чаша сок од ананас и 60 гр ананас.

Ужина: Чаша сок од ананас и парче тост.

Ручек: 100 гр варено месо, парче кашкавал со малку маснотии и портокал.

Вечера: 2 варени компири, 150 гр рендана салата од морков со малку маслиново масло.

Попладневна ужина: Чаша сок од ананас и парче тост.

5 ДЕН.

Појадок: чаша сок од јаболко и парче тост.

Закуска: јаболко и портокал средна големина.

Ручек: 150 гр риба и два варени моркови.

Вечера: Чаша супа од зеленчук (или чинија со крем супа од печурки) и мала парче леб.

По вечерата: чаша сок од портокал и парче тост.

6 ДЕН

Појадок: чаша сок од јаболко и парче тост.

Ужина: Салата од варено рендано цвекло со малку растително масло и зачини.

Ручек: Чаша супа од зеленчук и парче леб.

Вечера: 100 гр пржени печурки, 100 гр свежа салата од зеленчук по желба.

Попладневна ужина: Чаша сок од јаболко и две бисквити.

Најдобра диета според хороскопскиот знак – Zdravstvo.mk

7 ДЕН.

Појадок: Банана и суво грозје.

Ужина: Чаша сок од морков и парче тост.

Ручек: 100 гр варено месо, 100 гр свежа зелка,млад кромид и сок од еден лимон.

Вечера: Рибина чорба, 100 гр овошје и четири листови зелена салата.

Попладневна ужина: чаша сок од јаболко и две суви смокви.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris