ЦРВЕН МОЛИВ, СРЕБРЕНА КУТИЈА ДО КРЕВЕТОТ И 49 ДЕНА! Со 5 фенг шуи совети, разбудете ги своите страсти во креветот и не прескокнувајте го # 3!

14 август, 2020
Annotation 2020-08-14 002403

Прочитајте 5 едноставни совети за сексот во стил на фенг шуи:

1. Топли бои. Црвена, светло сина, розова или праска – тоа се боите што би можеле да доминираат во вашиот простор. Изберете забавни и допадливи обрасци и дизајни. Во светот на фенг шуи, топлите бои (особено црвената) се поврзани со еротска енергија кај сите нас. Користете ги овие бои за нови завеси или дури и за неколку миризливи свеќи, што е одлично за почеток.

2. Мек, чист кревет. Ако сакате да имате неверојатно искуство во кревет, како што тврдат експертите за фенг шуи, вашиот кревет мора да биде чист, мек, удобен и добро наместен. Помислете на вашиот кревет како празно платно и осмислете дизајн што буди поканувачката сензуалност во вас.

3. Сандалово дрво и јасмин. Мекото светло ќе ја загрее просторијата и доволно е да додадете неколку капки есенцијални масла како сандалово дрво и јасмин, кои имаат моќ да ја деблокираат чи  енергијата и да го стимулираат телото. Експериментирајте со различни комбинации на есенцијални масла и пронајдете ги оние што најдобро функционираат за вас и вашиот партнер.

4. Црвен молив, сребрена кутија, 49 дена. Овој ритуал на фенг шуи е совршен за оние кои сакаат да повикаат сексуален партнер во нивниот живот. Запишете ги квалитетите што ги барате во вашиот кревет на хартија со црвен молив. Ставете ја таа хартија во сребрена кутија и оставете ја таму 49 дена.

Оваа едноставна церемонија ќе ви помогне да го отворите срцето и да внесете љубов во вашиот живот. Плус, мазните, меки линии на сребрената кутија се дефинитивно убав декор во вашата соба.

5. Слонови. Во оваа техника, слоновите се вовед во желбите на вашето срце. Инвестирајте во неколку слатки статуи или фигури на слонови, па дури и забавно врамен принт може да помогне.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris