Измешајте мед и сода бикарбона: Јадете по 3 лажици во денот и за ЕДЕН месец ќе се случи чудо!

15 август, 20200
226071_shutterstock-1712349643_ls

Идејата за мешање сода бикарбона со јаворов сируп или мед се чини бизарна, затоа што се верува дека клетките на ракот се хранат со шеќер. Сепак, по 60 години заблуда, научниците сфатија дека сите истражувања се засноваат на погрешна претпоставка.

И дури и да беа во право, во овој случај шеќерот делува поинаку.

Имено, клетките на ракот не успеваат да користат шеќер за раст, затоа што сода бикарбоната ги убива веднаш, пишува „Lijek iz prirode“. Сирупот од јавор оди во клетките на ракот, за кои се верува дека консумираат 15 пати повеќе гликоза од здравите клетки, а со помош на сирупот содата влегува во малигните клетки.

Подготовка: Измешајте ја сода бикарбоната и јаворов сируп или мед во сооднос 1: 3, промешајте и загрејте ја на многу тивок оган десет минути. Земете три лажички дневно во рок од еден месец, до два месеци.

За време на оваа терапија, треба да избегнувате месо, шеќер и бело брашно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksiEskişehir Odunpazarı Escort Işıltı