Јелена Карлеуша го слави роденденот: Се нижат честитки и подароци, а емотивната порака на нејзината ќерка особено ја разнежни

17 август, 20200
jk glavna slika

Пејачката Јелена Карлеуша денес, 17 август го слави својот 42 роденден, а честитки и подароци доаѓаат од сите страни.

Од минатата ноќ, поточно како часовникот отчука на полноќ, Јелена ги споделува објавите на своите пријатели на Instagram Story, кои и ’честитаа на тој прекрасен ден, а на нејзината адреса пристигнаа неколку убави букети цвеќиња.

Постарата ќерка на пејачката, Атина Тошиќ објави заедничка фотографија со нејзината мајка и и честиташе за роденденот, што особено ја разнежни пејачката, која е многу блиска со нејзините наследнички.

– Среќна роденден мама, да бидеш жива и здрава уште 10 000 години – напиша Атина и додаде неколку емотикони срциња, а Јелена во коментар напиша: „Мамина убавица“.

Многу колеги и пријатели и честитаа на Јелена за нејзиниот роденден: Мира Шкориќ, Дара Бубамара, стилистот Стефан Орлиќ, нејзиниот долгогодишен пријател и соработник Зоран Бранташевиќ, Дејан Милишевиќ, Драгана Мирковиќ, Саша Видиќ…

Честитките, но и неколку подароци што ги доби пејачката, видете во галеријата подолу:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi