Морган ја прозва Маркл: „Сега е време да ја лишат од кралската титула“

23 август, 20200
гхбн

Британскиот новинар, презентер и колумнист, Пирс Морган (55), е познат по тоа што нема влакна на својот јазик, и често ги повикува славните личности без да избира зборови. Особено сака да се спротивстави на кралската двојка, принцот Хари и Меган Маркл, кои ги именуваше овој пат велејќи дека кралицата Елизабета Втора (93) требаше да ја лиши од кралска титули.

Елегантна и убава: Меган Маркл во најсексапилното издание досега ...

Војвотката од Сасекс беше гостин за изненадување на Интернет-настанот на поранешната прва дама Мишел Обама „Кога ќе гласаат сите жени“. Во четвртокот навечер, Маркл рече дека сите знаат што е во прашање, коментирајќи ги претстојните претседателски избори во Америка. Според кралските правила, ако сте член на кралското семејство, забрането е да коментирате за други политички настани во светот. Затоа Морган објави на Твитер што мисли дека треба да направи кралицата.

Megan Markl ponovo krši pravila

„Кралицата мора да и ја одземе титулата на Меган“, напиша Морган. Водителот на шоуто „Добро утро Британија“ не го крие неговото неодобрување за постапките на бегалската кралска двојка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi