МОЖЕТЕ ЛИ ДА ПОГОДИТЕ ШТО ПРАВИ? Убавата ТВ водителка се наведна, а градите и „паднаа“ од златниот фустан! (ФОТО)

19 август, 20200
tv prezenterka

Дилета  Леота го прослави својот 29-ти роденден, а фотографијата од нејзиниот Инстаграм каде што дува роденденски свеќички, започна да се шири масовно на социјалните медиуми.

Нејзините обожаватели од Италија и другите делови на Европа полудеа за фотографија на која нејзините гради засенија сè друго, а фотографијата доби повеќе од 800.000 лајкови на Инстаграм.

View this post on Instagram

29 ❤️🎂

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

Дилета ја следат скоро седум милиони луѓе на Инстаграм и дефинитивно станува се попопуларна. Поради неа, многумина сакаат фудбалот да се врати во нашите животи во целосен сјај за да може да ја гледаат на малите екрани што е можно почесто.

До тогаш, им останува Инстаграм …

View this post on Instagram

leopard cannot change its spots.

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi