На кој од комшиите личи синчето на Дрејк?

31 март, 20200
drejk 2

Еден од најпопуларните рапери во светот, 33-годишниот Дрејк стана татко на момче пред повеќе од две години, но неговото лице не го покажуваше на социјалните мрежи се досега. Иако Дрејк е со темна боја на кожа, неговиот првороден син Адонис, именуван по грчкиот бог на убавината, има руса кадрава коса и сино-зелени очи. Дрејк се пофали со заеднички фотографии со својот син и неговата 30-годишна мајка Софи Бруса, а покажа и фотографија од неговата мајка, русокосата баба на Адонис, од која момчето мора да добило „сините гени“.

View this post on Instagram

What is most important for you right now is to connect to your own inner light. This will create the biggest opening of all. Trust that you have all of the power within to make this happen, and in order to do that connect to the people and things that bring you a lot of joy. When the mind starts to move into overthinking or fear, shift your attention right away to something bright. It doesn’t matter what has happened in the past or what is happening around us now, you can always make the choice to break free of the wheel of suffering and panic and open up to your own light. We are powerful manifestors , so once you make the choice in the moment to shift your awareness to something good, it will show you in your reality. Be conscious, especially right now of fears coming in from others, and recognize that not everything should be held by you. Laughter is your best medicine, but tears can also be a powerful release. Let go of any judgment you may have around that. Remember that you are never alone, and if you need to be reminded of that ask for support and it will show up. Everything comes down to intention, and even though there are conflicting energies circling around us you must KNOW…It will rebuild. But in order for that to happen, you have to do exactly that. Trust. You have the biggest heart and that is your greatest gift. It’s impossible to always control your surroundings, but when you shift the focus to how you want to feel, everything will conspire to assist you. I love and miss my beautiful family and friends and I can’t wait for the joyful day when we are all able to reunite. Until then please keep your lights on. 🤍

A post shared by champagnepapi (@champagnepapi) on

Но, неговите следбеници на социјалните мрежи не се баш сигурни дека момчето е русокосо на бабата. Тие се прашуваат дали е сигурен дека тој навистина е неговиот татко. „Бебето е слатко, но воопшто не изгледа како Дрејк. Ниту  најмалку“, „Мајката треба да разјасни некои работи“, се некои од комнтарите.

Потсетуваме, Дрејк и неговата партнерка никогаш не се венчаа. За неа не се знае многу, освен тоа што е родена и порасната во Франција и е поранешна порно ѕвезда која настапуваше под името Роуз Дивин. Таа ја напушти таа работа и сега е етаблиран уметник, која веќе освои многу признанија, а ја води и непрофитната организација „ArtsHelp“. Таа и Дрејк, наводно, се запознале во 2017та година во Амстердам. Иако раперот, откако дознал дека неговото бебе е на пат, признал дека не е сигурен дека тоа е негово, но златните кадрици на Адонис што ги наследил од баба му се доволен доказ дека тој е неговата крв.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris