На мускулестиот заводник срцето му го украде 12 години постара девојка, во која се заљубил уште кога бил 8 годишно момче

2 август, 2020
дфцсдфсд

Мускулестиот заводник Џејсон Момоа стана славен по улогата на Кал во серијата „Игра на тронови“ и не му требаше многу време за да ја освои титулата еден од најсексапилните мажи во светот. Со секој нов пост на Инстаграм, жените низ целиот свет воздивнуваат за неговото извајано торзото, но овој познат шармер го даде своето срце само на една жена. По повод неговиот 41 роденден, се потсетивме на детали од неговиот живот.

Lisa Bonet and Jason Momoa Wore Matching Suits on the Red Carpet ...

Момоа ја започна својата врска со Лиза Бонет во 2005 година, а тие застанаа пред олтарот во 2007 година, а истата година актерката ја роди нивната ќерка. Тие имаа син една година подоцна, а тој е и очув на нејзината ќерка Зое, која Лиза ја има со музичарот Лени Кравиц.

„Кога имав осум години и кога ја видов на телевизија, реков:„ Мамо, ја сакам “, откри тој во интервјуто за „Доцното шоу“ во 2017 година. Таа го шармираше кога се запознаа, а денес живеат во дом што го споделуваат со три кучиња и магаре, а честопати зборуваат и за тоа да немаат телевизор во куќата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris