Научниците тврдат: Која е главната причина за орален однос кај жените, а која кај мажите, а не ЗАДОВОЛСТВО

20 август, 2020
oralen

Две студии кои се занимаваат со орален секс предизвикаа многу различни коментари

Кога некој би ве прашал зошто луѓето сакаат орален секс, веројатно би одговориле: Па, затоа што тоа им дава задоволство.

Но, тоа е само еден дел од приказната, а научниците во две контроверзни студии го поврзаа оралниот секс со еволуцијата.

Тие исто така тврдат дека жените и мажите имаат различни мотиви за орален секс.

Во студијата објавена во научното списание „Journal of Reproductive Immunology “, мотивот за орален секс кај жените е природен, создаден за време на илјадници години на еволуција.

Имено, овде е наведено дека внесувањето машки ДНК во дигестивниот систем, преку голтање на спермата, им овозможува на жените да се навикнат на машката ДНК и полесно го толерираат ДНК-то на фетусот, а не да го отфрлаат како туѓо тело.

Истражувањето објавено во списанието Evolutionary Psychology предизвика многу коментари, во кои се вели дека основниот мотив за мажите да пружат орален секс е дека така полесно ќе ја задоволат својата партнерка, а со тоа ќе се намали можноста жената да ги изневери.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris