Нема тајни за ѕвездите: Овие се најдобри и најлоши љубовни партнери, според хороскопот!

15 август, 20200
мм,

Врз основа на однесувањето на поединците, навистина е лесно да се претпостави какви се тие во хороскопот. Што се однесува до астрологијата, одредени знаци се сметаат за доминантни, други се посмирени, трети поотворени, четврти повеќе срамежливи и сл.

Дали некогаш сте се запрашале каде сте на скала што покажува кој е најлош и кој е најдобриот тип девојка заснован на хороскопскиот знак? Денес ви ја откриваме тајната за вас.

ДЕВИЦА

Девојчињата Девици по природа се многу уредни и се стремат да ја направат својата врска совршена. Постојано инсистирајќи на совршенство, тие често ги излудуваат своите партнери , поради што се на врвот на оваа листа. Девицата ќе им кажува на своите партнери како да се облекуваат, додека инсистираат на совршенство. Девицата се карактеризира со несигурност, а таа е нејзин најголем критичар. Во нејзините очи никој не е доволно добар.

ШКОРПИЈА

За да може некој да биде во врска со Шкорпија, тој мора добро да ја познава. Нејзината ладна надворешност всушност крие меко срце, но не им ја покажува на сите. Во нејзина природа е да се обиде да контролира сè околу себе, вклучително и проток на љубовна врска. Женската Шкорпија ретко ја испушта топката и стандардите што ги поставува.

ОВЕН

Трпението не е нешто што е карактеристично за женските Овни. Кога овие дами сакаат нешто, тие сакаат веднаш. Ова е причината за брзиот напредок на нивните љубовни врски. Сепак, фактот дека некој што сака да го има последниот збор во сè, често може да биде проблематичен.

БИК

Жената Бик е симбол на силна и независна личност, која многу ретко се обраќа кон маж за помош. Поради овие квалитети, мажите се чувствуваат бескорисни во присуство на неа. Жената Бик ја гради врската бавно и возвраќа со иста мерка. На неа и треба исклучително силен и храбар маж.

Вака изгледа љубовта со нив: Работите што треба да ги знаете дали сте во врска со „најсложениот“ лик!
РАК

Жените Рак се многу чувствителни и тоа може да се види. Тие го даваат своето меко срце на сите, без разлика дали го заслужуваат тоа или не. Таа е во состојба да ги однесе sвездите од небото кај некој што го сака, поради што често може да биде повредена. Кога изразува љубов, жената Рак често знае да се запостави и да ја изгуби самодовербата.

ЛАВ

Лавовите се дами кои зрачат со самодоверба и токму тоа е вид на личност што сакаат до нив. Односот со некој што е точно спротивно не е можно. На лавовите не им се допаѓа да им се служи сè на чинија и не се плашат од предизвици. Недостаток на лавот е во тоа што таа не знае да избере добар човек. Нејзините избори честопати се премногу горди на играчите кои излегуваат да не сакаат врска на крајот.

ВОДОЛИЈА

Жените од Водолија се комбинација на импулсивност и невнимание. Таа често сака мажи кои се динамични и енергични затоа што не сака досада. Треба некој што може да го следи нејзиното темпо и да ја натера да се чувствува сакано во секое време. Нејзиниот најголем недостаток е што таа поминува премногу време анализирајќи ги работите.

БЛИЗНАЦИ

Жените близнаци имаат две страни – светла и отворена, но и осамена и темна. Жената Близнаци секогаш ќе посветува поголем акцент на нејзината посветла страна, но таа ќе знае исклучително добро како да го цени човекот кој е во состојба да се справи со нејзината темна страна.

ЈАРЕЦ

Јареците се многу доминантни, како во животот така и во љубовните врски. Една жена од Јарец секогаш дава се од себе кога прави нешто или е посветена на некого, или воопшто не го прави тоа. Ништо помалку и не ја прифаќа другата страна. Половина решенија не се прифатливи за неа. Јареците се лојални на јадрото и секогаш ќе го бранат оној што го сакаат, без исклучок.

ВАГА

Вага сака рамнотежа. Никогаш не одат во крајности и не сакаат работи што брзо се менуваат. Тие избегнуваат конфликти колку што е можно, но за жал тоа не е секогаш добро. Ставањето на работите под килимот наместо да зборува може да биде причина да се стави крај на нејзината љубовна врска. Тие честопати избегнуваат да зборуваат за одредена тема до последната минута.

СТРЕЛЕЦ

Единствениот ривал на жената Стрелец е самата. Таа е нејзин најголем критичар, судија и извршител. Меѓутоа, кога некој е драг на нејзиното срце, таа е во состојба да направи сè за него. Секогаш ќе го расположи оној што го сака и ќе го натера да верува во себе.

РИБА

Риби жени се срамежливи по природа. Треба некој да го направи првиот чекор и да го освои нивното срце. Кога некој конечно ќе ги освои, тие се отвораат целосно кон него и го спуштаат својот чувар. Pените риби се најдобри пријатели и најдобри љубовници на својот партнер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris