НЕ МОЖЕ СЕКОЈ ДА ОСТАВИ ВПЕЧАТОК! Меланија Трамп во најинтересниот фустан ова лето, главен детал високите потпетици

26 август, 2020
302377_melanija_ff

Првата дама на Америка уште еднаш воодушеви со својот моден избор, а овој пат реши да блесне во портокалови тонови.

Меланија Трамп, сопруга на американскиот претседател Доналд Трамп, ја посети изложбата што се одржи вчера пред Белата куќа по повод стогодишнината од деветнаесеттиот амандман. Ова се дела на автори од сите сојузни држави на Соединетите држави, кои се обединети на изложбата под наслов „Градење на движењето: Американската младина слави 100 години од женското измачување“.

Меланија ги разгледа делата и им се обрати на младите уметници и присутни.

<p>Prva dama Amerike još jednom je oduševila svojim modnim izborom, a ovog puta je rešila da zablista u narandžastim tonovima</p>

Како и последниот пат кога присуствуваше на настанот како дел од оваа годишнина, таа носеше бело, кое го носеа избирачите, но овој пат не избра комбинација со една боја, но доминираше со комбинација од облека која не одговара на сите.

Првата дама на Америка се одлучи за бел миди фустан со цветна шема во портокалова боја, слично на бојата на мандарина, со фактот дека го украсува само средниот дел на фустанот, додека горниот и долниот се целосно бели.

<p>Prva dama Amerike još jednom je oduševila svojim modnim izborom, a ovog puta je rešila da zablista u narandžastim tonovima</p>
escort - Korsan taksi