НИКОЈ НЕ СМЕЕ ВО ВОДА! Затворени плажите заради ОПАСНИ МЕДУЗИ…

7 август, 20200
Annotation 2020-08-06 225841

Медузата „Португалски крстосувач“, позната по тоа што може да парализира, се појави на брегот на Марбеља, поради што на чуварите на плажата им било кажано да ја следат ситуацијата и да пружат медицинска помош доколку некој е изжарен.

Поради појавата на овие медузи, минатата година беа затворени три плажи во Марбеља, но засега надлежните не издадоа предупредување затоа што го чекаат почетокот на врвот на сезоната, јавува порталот Euroweeklynews.

Како што се наведува, жртвите на овие медузи „остануваат во агонија“ по контактот со нив.

Овој вид е познат по тоа што расте до 30 метри.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris