ПОМЕЃУ ДВА ОГНА! Со девојката има дете а се секса со швалерката.. што би му препорачале?!

7 август, 2020
Annotation 2020-08-06 225309

Се чувствува заглавено, затоа бара совет од психотерапевтот Деидре.

Имам одличен, таен секс со мојата поранешна девојка. Не знам дали треба да останам со мојата сегашна девојка или да ги поправам работите со мојата поранешна. Јас имам 37, а девојка ми 36 години. Ние сме заедно скоро 10 години и имаме петгодишна ќерка. Мојата девојка има две момчиња од претходната врска. Тие имаат девет и седум. Се обидувам да се грижам за нив како да се мои, но не чувствував љубов кон неа веќе некое време. Ние водиме многу зафатен живот затоа што двајцата работиме со полно работно време и се грижиме за децата и за домот. Мислам дека се заубив во мојата поранешна девојка – открива еден маж за The Sun.

Тие се запознале минатата година на свадбата на еден пријател и размениле броеви. Првиот пат кога се виделе повторно, имале секс во неговиот автомобил. Оттогаш, тие се среќаваат неколку пати неделно, претежно во нејзиниот стан. Тој знае дека не е во ред, но не може сам да си помогне. Се обидел да го посвети своето време и напор на девојката и децата, но тој живот едноставно повеќе не му одговара. Сега не знае дали треба да остане со семејството или да ги поправи работите со неговата поранешна девојка, па затоа побара совет од експерт.

– Го разбирам повикот на страст, но колку е тоа затоа што твојата љубовница ја претставува слободата што си ја имал пред детето? Ако се сретнете со неа, таа ќе мора да ве сподели со несреќна девојка, чиј дом и семејство се распарчени. И што не беше во ред помеѓу вас и вашата поранешна девојка? Тоа нема да се реши само од себе. Не можете да престанете да имате секс со својата поранешна во моментов, но не мора да подлегнувате на искушението. Кажете и на вашата поранешна дека ви треба простор за да видите дали вашата врска со девојката може повторно да работи. Ако има нешто помеѓу вас, ќе дознаат. Кажете и на вашата девојка дека и двајцата треба да работите на освежување на вашата врска. Со три мали деца, нема многу слободно време, но одвојте време колку ќе можете – му одговори Деидре.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris