Нивес Целзиус откри: Дечкото ме остави преку келнерот

21 август, 20200
Annotation 2020-08-21 144812

НИВЕС ЦЕЛЗИУС сподели фотографија на Инстаграм каде позира среќно и откри во описот дека има малку работи што може да ја налутат во животот.

Инес опиша неколку ситуации што и се случиле, а не ја налутиле.

„Последниот пат кога бев лута беше во јуни и веројатно нема се случи пак пред 7 септември. Јас сум толку нелута личност што кога мојот пријател доцни еден час во ресторан, го поздравувам со насмевка и му го плаќам ручекот. Еднаш едно момче ме остави преку келнерот. „Ако мислевте дека„ прекинувањето преку порака “ е понижувачко, размислете двапати. Не бев лута. Му го честитав неговиот роденден два месеци подоцна. Се со насмевка секако“, започна Нивес.

View this post on Instagram

Najsmješnije mi je kad netko od novinara napiše "ljuta Nives". Možda sam svojevremeno pjevala da sam Bijesna ,ali fakat sam rijetko ljuta. Posljednji put sam se ljutila u lipnju i vjerojatno neću prije 7. rujna. Ja sam toliko neljuta osoba da kad mi frend kasni sat vremena na dejt u restoranu, ja ga dočekam sa smiješkom i platim mu ručak . Jednom me dečko ostavio preko konobara. Ako ste mislili da je "post it prekid" ponižavajući, razmislite 2x. Nisam bila ljuta. Čestitala sam mu rođendan 2 mjeseca poslije. Sve sa smiješkom, naravno. Kad mi sisterka bez pitanja uzme ono što sam taman naumila odjenuti, otkinula bih joj glavu točno 2 sekunde, ali je ona već negdje daleko i opušteno šetkara u mojoj dobitnoj kombinaciji i opet nisam ljuta. Jednom sam zaboravljena na nekoliko sati, trudna, s malim djetetom, bez novaca i vode, na plaži u Nici . Nisam bila ljuta. Jednom su moji ukućani zaboravili na vrijeme doći po mene u bolnicu nakon operacije. Odglumila sam medicinskim sestrama da me obitelj čeka na parkingu, sve sa mahanjem ljudima u nepoznatom autu, kako bi uvjerila sestru da sam zbrinuta. Nisam bila ljuta. Nakon toga su se pokušali iskupit kupivši mi Ben & Jerry's sladoled. Od banane. Ja ne volim bananu. Plakala sam desetak minuta, ali nisam bila ljuta… Tko me ikad vidio ljutu, vodim ga na sladoled. 😜 Ne, od banane. #samoveselo #neljutazena @love.lechic.shop

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius) on

“Кога сестра ми без прашање ќе го земе она што штотуку сум имала намера да го носам, би и ја откинала главата точно 2 секунди, но таа веќе е некаде далеку и опуштено се шетка во мојата добитна комбинација и повторно не сум лута. Еднаш ме заборавија неколку часа, бремена, со мало дете, без пари и вода, на плажа во Ница. Не бев лута “, продолжи таа.

“Еднаш семејството заборави да ме земе од болницата на време после операцијата. Се преправав на медицинските сестри дека семејството ме чека на паркингот, со мавтање на луѓе во непознат автомобил, за да ја убедам медицинската сестра дека сум згрижена. Не бев лута. Тие се обидоа да се искупат со тоа што ми купија сладолед. Од банана. Не сакам банана. Плачев десет минути, но не бев лута … Кој и да ме видел лута, ќе го водам на сладолед “, изјави Нивес под фотографијата.

„Кралица“, „Не откажувај се Нивес“, „Божица, кралица, жена, мајка“, напишаа нејзините следбеници во коментарите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris