Одредени локациите каде ќе се произведуваат вакцините против корона вирусот!

5 август, 2020
сдсфсд

Државната фармацевтска компанија Bio Farma оваа недела ќе ја започне третата фаза од клиничките испитувања врз луѓето со помош на вакцина произведена од кинеските Sinovak, објави Ројтерс. Доколку тестовите се успешни, Био Фарма најави дека сама ќе ја произведе вакцината. Тохир рече дека Био Фарма ќе го зголеми својот капацитет во наредните месеци, така што ќе биде подготвен да произведува 250 милиони дози годишно до крајот на годината.

Bali, Indonezija

Испитувањата во Индонезија ќе бидат спроведени во Западна Јава на 1.600 волонтери. Во Индонезија има 115.056 случаи на коронавирус и 5.388 смртни случаи од почетокот на епидемијата во март. Од почетокот на јуни, повеќе од 1.000 нови случаи се регистрирани во Индонезија скоро секој ден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris