Поранешната дама за придружба открива 8 знаци дека партнерот ве изневерува

15 август, 2020
ѕтрѕр

Поранешната дама за придружба Сем х ги сподели своите искуства во магазинот Body and Soul. Нејзините клиенти често биле мажи во врска, вереници и сопрузи. Таа сака да ги предупреди сите дами да бидат внимателни во врска со знаците што можат да укажат дека нивниот партнер е во афера.

  • Како дама за придружба, слушнав ужасни изговори и лаги што мажите им ги кажуваат на своите жени – вели таа и додава – Не е на мене да судам, не знам што се случува во нивната врска. Всушност, знам, затоа што тие честопати ми велат сами, но тоа е друга приказна. Мамат само оние мажи кои не се задоволни во врска. Но честопати и момците во среќни врски бараат авантура. Некои сакаат да се променат, некои се желни за нови можности, а некои тврдат дека е едноставно посилно од нив.

Сем сподели една интересна анегдота за маж кој ги бараше своите услуги за време на викенд патувањето со својата девојка:

  • Никогаш нема да го заборавам времето кога маж ми резервирал еден час во Сиднеј.. „Не може да трае премногу долго“, ми рече тој, „ја изнесов девојката за време на викендот и и реков дека одам по храна“. Покрај тоа што требаше да го потсетам да се врати во хотелската соба со храна, љубопитноста ме натера да го прашам зошто трошел 1.200 долари за мене ако е во врска со девојка на која очигледно и се допадна. Тој ми рече дека девојчето сака да почека неколку месеци пред да се вклучи во интимни односи.

Сем Х сака да им укаже на сите дами 8 клучни знаци што можат да значат дека нивниот партнер ги изневерува:
(Ако вашиот партнер направил една од овие работи, не мора да значи дека ве изневерува)

  1. Тој е извонредно љубезен, страствен и неговото однесување е променливо. Мажите ми велат дека понекогаш претерано се искупиле себеси по мамење, цвеќиња, патувања, подароци. Ова, се разбира, не значи дека секој дарежлив човек изневерува, но ако веќе се сомневате во тоа, тоа е знак дека мора да внимавате.
  2. Се враќа дома со влажна коса, без дожд. Ако скокне во туш веднаш штом ќе се врати дома и не те бакне пред тоа, запрашај се зошто?
  3. Тој останува буден долго во ноќта, гледа телевизија или прима повици и пораки доцна во ноќта.
  4. Тој цело време гледа на телефонот и никогаш не го испушта. И го носи со себе во туш.
  5. Вашиот сексуален живот се менува. Дали исчезна или стана здодевен може да даде причина за сомнеж.
  6. Ситуацијата дома станува тензична. Вашиот партнер започнува расправија, ве обвинува за мамење и ви се обраќа со друго женско име.
  7. Тој одеднаш станува фер кон мажите што изневеруваат.
  8. Ако имате чудно чувство, верувајте на вашата интуиција. Ништо, апсолутно ништо, не е посигурно од вашиот инстинкт. Ако мислите дека тој изневерува, веројатно сте во право. Тој мал глас во вашата глава може да ви го спаси животот, исто така може да ве предупреди дали нешто не е во ред со вашата сакана личност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris