Принцот Хари на братот и снаата им приредил изненадување на денот на свадбата

18 август, 20200
гфхбјнм


Добро е познато дека принцот Хари и принцот Вилијам беа толку блиски долго време што многумина ги сметаа не само браќа туку и најдобри пријатели, а доаѓањето на Кејт Мидлтон во семејството не ја наруши нивната врска. Напротив, тие тројца излегоа заедно како студенти , а подоцна тие извршуваа кралски должности, присуствуваа на приеми, посетуваа државни институции и слично. Хари беше дури и кум на неговиот брат на неговата свадба на Кејт во 2011 година, а тој наводно подготвил повеќе од емотивен говор.


Беше топло, забавно и го допре Вилијам – се наведува во книгата „Хари: Живот, загуба и љубов“ од Кејти Никол од 2017 година. – Кога рече дека љубовта на двојката веќе една деценија е инспирација за него, Челси (девојка на Хари во тоа време) срамежливо се смееше, додека Кејт се расплака.

<p>Kako piše britanski <em>Mirror</em>, princ Hari se i te kako potrudio da ostavi utisak na venčanju decenije</p>
<p>Kako piše britanski <em>Mirror</em>, princ Hari se i te kako potrudio da ostavi utisak na venčanju decenije</p>


Се тврди дека тогашната девојка на Хари, Челси Дејви инсистирала да отстрани една реченица од првата верзија на говорот што ќе ја посрамоти Кејт, а тоа се однесувало на нејзините нозе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi