Топ 20 интересни факти за сексот: Од вибратори и бизарни податоци до афери на работа

16 август, 2020
Annotation 2020-08-15 220109

1. Околу еден посто од жените можат да доживеат оргазам со стимулација на брадавиците

2. Скоро 12 посто жени за време на сексот користеле мобилен

3. Само 15 посто мажи имаат пенис подолг од 17,78 сантиметри

4. 22 посто жени спиеле со некој од сожалување.

5. Најчеста причина за скршен пенис е претераната мастурбација.

6. Вагината во текот на сексуалното возбудување се зголемува за 200 посто

7. Скоро 73 посто жени пробале секс за една ноќ.

8. Спермата содржи повеќе од 30 состојки меѓу кои се витамин Б12, млечна киселина , креатин и холестерол.

9. Еден од 100 луѓе после оргазмот имаат главоболка. Мажите патат од сексуална главоболка.

10. Од сексомнија или учествување во сексуални активности  додека спијат патат скоро седум посто луѓе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris