Зачекорете во магичниот свет на Кафе Диор

23 август, 2020
трѕгхбн

Диор Кафе ја продолжува долгата традиција и страст на нејзиниот основач, Кристијан Диор кон уметноста на забава и неговиот личен вкус за уметноста на живеење. Придржувајќи се на овој дух, кафето нуди многу интересен заеднички простор, инспириран од темата Тоил де уи, иконски француски дизајн, кој датира од 18 век, кој ги украси sидовите на првиот бутик на г. Диор во Париз. Можеме слободно да кажеме дека ова кафуле е уметничко дело само по себе, во кое ова печатење, неодамна модернизирано од уметничкиот директор на марката, Мари Грација Кири, е украсено со диви животни како жирафи, тигри и лавови, со нежни бои, во нијанси на розова и морска сина боја. Во фокусна точка на просторот е бронзеното лого Dior, кое е дизајнирано како контраст на зеленилото со позадинското осветлување, што дополнително го подобрува амбиентот украсен со софистицирани бели седишта и големи чадори.

Благодарение на своите прилагодени и трајни производи, брендот „Погеџи“ успеа да ги исполни во целост потребите на студиото „Архитектура Доо“, на кого му е доверен овој проект. Компанијата од Тоскана испорача два модела чадори, ОНЕ и КИНГ, во димензии за целосно да го пополнат просторот. Тие ги добија истите тонови како мебелот, декорацијата и текстилот, во согласност со концептот на просторот, а како резултат се создаде хармонично опкружување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris