(ФОТО) Погледнете го овој прекрасен град од мраз каде ќе се чувствувате како во бајка!

26 јануари, 2021
град

Меѓународниот фестивал на мраз и снег во Харбин, Кина, се одржува секоја година и е најголемиот фестивал на мраз во светот. Оваа година се одржа 37-миот со темата „Магичен Харбин“.

Снежните лавиринти, кристалните топчиња и ледените кули го привлекуваат вниманието на посетителите, а скулптурите магично ги менуваат боите.

Оние кои планираа да дојдат на фестивалот, мораа да го покажат „здравствениот код“ на специјално изработена апликација, температурата на посетителите се мери на влезот со силни епидемиолошки мерки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber