На Плитвичките езера владее вистинска ЗИМСКА идила!

13 јануари, 2021
диета

Со првите денови од јануари пристигна вистинската зима, која деновиве покажува заби. Температурите паднаа под нулата, а студениот бран само што доаѓа, па ќе биде постудено кон крајот на неделава. Во четврток повторно се очекува снег, кој падна минатиот викенд во скоро цела Хрватска, што особено ги воодушеви љубителите на зимските радости.

Многумина се собраа во Лика и Горски Котар, каде уживаа во зимската идила и снежните активности. Во скијачкиот центар Платак имаше вистинска лудница, а екскурзионистите од сите делови на земјата пристигнаа во Горски Котар. Оние што останаа во Загреб, ја „окупираа“ Сjеме и уживаа со санкање на најпознатото излетничко место во Загреб.

ЗИМСКА БАЈБА
Деновиве во Хрватска владее посебна снежна идила. Иако се убави во кое било време од годината, кога се покриени со снег, Плитвичките езера навистина изгледаат волшебно. Ова го докажуваат овие фотографии објавени на официјалниот Инстаграм профил на Националниот парк.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber