ПЕТА застана во одбрана: Повеќето луѓе се згрозени од фустанот со ЛАВОВСКА ГЛАВА, кој го носеше Кајли Џенер (ФОТО)

24 јануари, 20230
e20d0f40c6f1092007af4cf6b7b470fdb7cf8a5f

Привлекување внимание или висока мода?

Додека сите зборуваат за чудниот фустан што Кајли Џенер го носеше на неодамнешниот моден настан на модната недела во Париз, има и такви кои имаат поинакво мислење. Имено, Кајли носеше долг црн фустан со глава на лав во природна големина, што изгледа многу реално. Оваа екстравагантна креација прва на модната писта ја носеше Ирина Шајк, која сега застана во нејзина одбрана, како и Наоми Кемпбел.

Иако на почетокот се чинеше дека здруженијата за заштита на животните ќе реагираат бурно, се чини дека тоа не е така. Во официјалното соопштение, споделено од „PageSix“, ПЕТА го пофали изгледот на колекцијата, која содржи тридимензионални глави на животни. Во своето соопштение наведуваат дека ниту едно парче облека не содржи вистинско крзно и кожа, а колекцијата на овој дизајнер ја окарактеризираа како „фантастично иновативна“.

„Изгледот на Кајли, Наоми и Ирина ја слави убавината на дивите животни и може да претставува став против ловот на трофеи, при што се распарчуваат лавовите и волците за да се задоволи човечкото его“, изјави Ингрид Њукрик пред ПЕТА.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş