15 јули, 2020

МАКЕДОНИЈА ПОСЛЕДНИВЕ 24 часа: Во Чаир најголем број активни случаи, најмалку во Сопиште

7 јуни, 2020, Нема коментари
Главниот град и денеска со најголем број новозаболени од Ковид-19, вкупно 63, а од скопските општини Чаир предничи според бројот на активни случаи заразени од коронавирусот – 152, покажува најновата статистика на Министерството за...

Што пишува Српски Телеграф за Корона состојбата во Македонија?! МАКЕДОНЦИТЕ ОСТАВАЛЕ ЛАЖНИ ПОДАТОЦИ И ОДБИВАЛE

7 јуни, 2020, Нема коментари
Во Северна Македонија, во саботата се регистрирани 125 нови случаи на корона вирус, од кои 90 проценти се поврзани со 15 семејства и нивни контакти, рече министерот за здравство Венко Филипче. Луѓето за кои...

МАКЕДОНИЈА ПРВО Обраќање на Јанушев од самоизолација

7 јуни, 2020, Нема коментари
Јанушев дома, а заменичката на Чулев шета низ Македонија…

Денешната ситуација со Корона во земјава – по градови

6 јуни, 2020, Нема коментари
Во последните 24 часа регистрирани се 79 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 835 тестa; односно процeнтот на позитивните во однос на вкупниот број тестови е сличен како и...

Рапиден раст на заболени деца од Корона вирус во Македонија! БЛЕСКАМЕ!!!!

6 јуни, 2020, Нема коментари
Расте бројот на деца од 0 до 19 годишна возраст во Македонија кои се заболени од коронавирус. За едно деноноќие потврдени се нови 34 случаи на деца заболени од Ковид-19. Податоците од Институтот за...

МОРБИДНА ПОРАКА од наш Македонец од Италија: Кажете им на скопјани дека прават УБИСТВА СО САМОУБИВАЊЕ!

5 јуни, 2020, Нема коментари
За прв пат имавме и рекордни 180 заболени во последните 24 часа, од кои најголем број се од Скопје, поради што Владата одлучи да го стави Скопје во карантин за викендот, а покрај Скопје...

Што мисли поранешниот председстел Бранко Црвенковски за “ДРЖАВИТЕ ВО КАРАНТИН”?!

5 јуни, 2020, Нема коментари
Видеото кажува се 🙂

НАЈМАЛКУ 4-5.000 заразени од Ковид го напуштија Скопје за викенд!! Што следи, само господ да ни е на помош!

5 јуни, 2020, Нема коментари
Олабавувањето на мерките направено под влијание на политика, а со цел да се делат пакети под превезот дека тоа е за социјално загрозени луѓе резултира со голем број на новозаразени. Со тоа добивме и...

СТАНУВА ЛИ ПОЛОШО? Фазлиу: Дали ситуацијата се држи под контрола ако 5 амбулантни возила за помалку од 15 минути во 18.30 чссот, носеа 5 заразени од Ковид19

5 јуни, 2020, Нема коментари
Цели три месеци сум се воздржал од пишување на темата Ковид19, a инаку тие што ме познаваат знаат дека важам за јавен критичар во позитивна смисла на зборот, пишува на Фејсбук, Адхурим Фазлиу, здравствен...

Доктор Специјалац Зокита Вирусов “го дупи народот при здрав разум”

5 јуни, 2020, Нема коментари
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски преку статус на Фејсбук пишува дека Бесрамно денеска #КластерСДСМ праќа соопштение со потценување на интелигенцијата на граѓаните. -Бесрамно денеска #КластерСДСМ праќа соопштение со потценување на интелигенцијата на граѓаните.Неспособните ширачи...

СКАНДАЛ! Никола Сандуловиќ: Зоран Заев е милијардер и еден од главните за шверц со дрога на Балканот

5 јуни, 2020, Нема коментари
Во синоќешната емисија “Во центар” на Васко Ефтов на Јутуб , се изнаслушав стотици пикантерии од кои на крајот искрено, ми се “приповраќа”. Гостинот на Ефтов Сандуловиќ-преседател на Републиканската Партија во Србија, раскажа такви...

ДЕТАЛНО: Еве како Скопје е “сардисано од КОРОНА” по општини

5 јуни, 2020, Нема коментари
Скопје и Тетово се градовите во кои се регистирани најголем број на случаи на коронавирус во Македонија. Скопскиот и тетовскиот во моментов се најзафатени региони со Ковид-19, односно региони во кои се регистрира широко-распространета...

Ова се градовите со најмногу случаи на коронавирус во Македонија

5 јуни, 2020, Нема коментари
Во Македонија вкупниот број на заболени лица од коронавирус, согласно последно објавените податоци, е 2.610.Како активни случаи се водат 842 лица. Најголем број заболени лица има во Скопје, Куманово, Тетово, Прилеп, Велес, Штип.
Почетна // Top Story // Категорија "македонија" (Page 5)
Горе