27 февруари, 2017

Радио

Ова е жената која го убила братот на севернокорејскиот лидер (ВИДЕО)

16 февруари, 2017, Нема коментари
Кинеската телевизија CCTV објави фотографија на една од двете жени кои синоќа на аеродромот во Малезија, користејќи отровни игли, го убиле Ким Јонг Нам (45), полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун. Го критикувал...

Оној чуден момент на свадба кога ќе сфатиш дека си имал секс и со невестата и со младоженецот, но не во исто време – Анонимни признанија пред свадба

16 февруари, 2017, Нема коментари
Љубовта е двигател во светот и најзаљубените парови истата ја крунисоваат со брак. Притоа сите забораваме дека има и една потемна страна на оваа бајка, а тоа е прељубата. На сајтот „Whisper“ многу од...

Оваа банка ви уплаќа по 86.400 евра секој ден, само ако почитувате ДВЕ ПРАВИЛА!

16 февруари, 2017, Нема коментари
Замислете: секое утро кога ќе се пробудите, една банка на вашата сметка става 86.400 евра. Еве кои се правилата на оваа банка: Првото правило гласи: Се` што не сте успеале да потрошите во текот...

Само 2% од луѓето забележаа жена на сликата! Обидете се да ја пронајдете!

16 февруари, 2017, Нема коментари
Внимателно погледнете ја оваа слика. На прв поглед ви се чини дека гледате само куп дрва, зар не? Погледнете повторно. Уметничката Joerg Düsterwald слика по телата на модели и ги претопува во околината. Само...

Нашол кокаин во Nesquik кутија

15 февруари, 2017, Нема коментари
Еден човек добил повеќе од што очекувал од кутија Nesquik. Помеѓу смесата од чоколадо и шеќер, тој нашол многу поразличен вд на прашок: кокаин. Анонимниот потрошувач нашол пакување од 205 грама од дрогата во...

ДАЛИ Е ОВА МОЖНО: Овој човек тврди дека е роден 1835. ГОДИНА!

15 февруари, 2017, Нема коментари
Индиецот Махашта Мураси, кој живее во Варанасија, на северот од земјата, се најде во жижата на светската јавност благодарение на неверојатното тврдење дека има 179. години. Мураси, наводно, е роден во местото Бангалоре 6....

Наставничка на учениците им даде задача да нацртаат суперхерој. Цртежот на едно момче ја остави без текст!

15 февруари, 2017, Нема коментари
Наставниците имаат способност да ги откријат работите на единствен начин. Ова мало момче се вика Порнчаи и додека неговите пријатели во школо знаеле во каква ситуација се наоѓа, се надевало дека неговата наставничка нема...

ПРИКАЗНА ОД КОЈА ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: Изгледал ВАКА и сакал да се самоубие, а потоа ја зел судбината во свои раце!

15 февруари, 2017, Нема коментари
Замислете дека сте тинејџер, дека имате 165 килограми, дека сите ви велат дека сте грозен како монструмот Џаба од “Војна на Ѕвездите”, дека никој не ве сака и не сака да се дружи со...

Куче спасило напуштено 2-годишно дете од смрзнување

14 февруари, 2017, Нема коментари
Мајка го оставила своето двегодишно дете на минус 21 степен Целзиусов во Русија, а од смрзнување го спасило куче кое од детето не се одвојувало два дена. Детето го пронашле жители од реонот каде...

Секоја трудница во Финска ја добива оваа кутија од државата. Погледнете што има внатре!

14 февруари, 2017, Нема коментари
Во Финска, секоја трудница добива посебен подарок, тн. “Maternity Box”. Внатре се наоѓаат збир од корисни работи за животот со новороденчето. Дури и самата кутија може да се користи како креветче. А ова се...

СИТЕ ПОЧНАЛЕ ДА ВРЕСКААТ: Мртво дете станало среде погреб, побарало вода и повторно легнало во ковчег!

14 февруари, 2017, Нема коментари
Се уште се трага по објаснување за случајот кој ја шокираше јавноста. Семејството на 2-годишник од Бразил доживеало двоен шок откако за време на погребот детето „станало“, побарало вода и повторно умрело, пишуваат медиумите....

Забележал како нешто се движи вертикално по браната. Не можел да им поверува на очите…

13 февруари, 2017, Нема коментари
Фотографот Паоло Сеиманди бил во посета на националниот парк Гран Парадисо во северна Италија. Сакал да ги фотографира убавините на тој парк, а потоа дошол до старата брана која се наоѓа тука. Го извадил...

Кинезот кој се изгубил пред 54 години, конечно се вратил дома

13 февруари, 2017, Нема коментари
Далечната 1963 година 23-годишен преживеан војник на кинеската Народноослободителна армија, случајно ја преминал границата со Индија. Од тогаш бил принуден да живее во таа земја, но неговата чудесна судбина можела да се промени. Ванг...
Почетна // Категорија "вести" (Page 3)
Горе