11 август, 2020

Внимавајте! Криминалците нема да Ве поштедат ниту за време на пандемијата. Ја користат секоја прилика!

5 август, 2020, Нема коментари
Интернет-криминалците ја користат пандемијата на Коронавирус за да ги префрлат целите за компјутерски напад од поединци и мали бизниси на големи корпорации, влади и критична инфраструктура, објави во вторникот „Интерпол“. Меѓународното тело соопшти дека...

ПОЗНАТА МАНЕКЕНКА УНАКАЗЕНА ВО ТУРЦИЈА: Брутално ја претепале, а последиците се ужасни! (ФОТО)

5 август, 2020, Нема коментари
Нејзиното лице е крваво, усните се отечени, а очите ја покажуваат болката што ја почувствувала таа ноќ.Манекенката Дарија Кирилиук (24) била нападната и претепана додека била на одмор во Турција. Само сакала да се...

Отвориле дрвена кутија на аеродромот и останале во шок! Веднаш повикани цариниците, лекар и тужител!

5 август, 2020, Нема коментари
Полицијата ги пронајде остатоците од нејзиниот починат сопруг на аеродромот во Минхен при претрес на дрвена кутија што ја носеше 74-годишна патничка, соопштија денеска официјалните лица. Биле повикани цариници, лекар и обвинители и тие...

Предупредување од научниците: Ќе завршиме како диносаурусите, следува масовно истребување на Земјата

5 август, 2020, Нема коментари
Во минатото, овие настани беа предизвикани од големи вулкански еруптивни или астероидни удари. Сега Земјата се движи кон друго масовно истребување – и човечката активност е виновна за тоа. „Јас сум научник на земјата...

Одредени локациите каде ќе се произведуваат вакцините против корона вирусот!

5 август, 2020, Нема коментари
Државната фармацевтска компанија Bio Farma оваа недела ќе ја започне третата фаза од клиничките испитувања врз луѓето со помош на вакцина произведена од кинеските Sinovak, објави Ројтерс. Доколку тестовите се успешни, Био Фарма најави...

Уште една жртва на Корона вирусот! “Шветската маса” ќе доживее пандемија…

5 август, 2020, Нема коментари
Омиленото ресторанско искуство е во опасност да исчезне заради пандемијата на корона. Кантините за самопослужување по принципот „изедете колку што можете“ – од скромни хотелски појадоци до најголемите казино банкети – имаат проблем да...

КОНФУЗИЈА ВО СЗО: Вирусот потекнува од лилјаци, но не потекнува…

4 август, 2020, Нема коментари
Тим на СЗО што го испитува потеклото на ковид 19 во Кина соопшти дека вирусот, најверојатно, потекнува од лилјаци. Веројатно имало друго животно домаќин како медијатор. Резултатите од истрагата на СЗО со нетрпение ги...

СКАНДАЛ: Полицајка ќе добие отказ зошто орално го задоволувала Наредникот…

4 август, 2020, Нема коментари
Според текстот на обвинението: „Се наведува дека полицајката Џема Дикс ги прекршила Стандардите за професионално однесување поврзани со нејзините должности и одговорности, како и несоодветно однесување“. Според британското списание „ San “, полицајката Џема...

Се појави нов проблем со Корона вирусот! Епидемиолог од Хрватска ПРЕДУПРЕДУВА

4 август, 2020, Нема коментари
Во пандемијата од Ковид- 19 епидемиолозите работат повеќе од порано и веројатно повеќе отколку останатите. На пример, секојдневно мораат да одговорат на илјадници телефонски повици, да спроведат илјада тестирања, да истражат илјада контакти, да...

ЦИРКУС: Видете ја реакцијата на еден Босанец кога полиција му ја одзема возачката дозвола…

4 август, 2020, Нема коментари
Луѓето честопати прават разни прекршици во сообраќајот. Денес сме сведоци како полицијата ги заострува мерките што сака да ги преземе за да ги сопре несовесните возачи. Ако се случи да соберат доволно казнени поени,...

Од текстот може да Ви се повраќа!!!! Знаете ли што значи изразот “ПАНДИНИ ОЧИ” за ПЕДОФИЛИТЕ???

4 август, 2020, Нема коментари
Според прифатената психијатриска дефиниција педофил е лице кое својот сексуален нагон го насочува претежно кон деца кои не се влезени во пубертет. Истражувањата покажуваат дека педофилите се најчесно повлечени, несигурни луѓе со незрела сексуалност,...

Е ова се вика “Кога ќе се грабнат две жени за коса”!!! Циркус Британски..(Видео)

4 август, 2020, Нема коментари
Лудило минатиот викенд на плажа во Брајтон. Огромен број на луѓе дојдоа да се оладат заради многу високите температури. Се разбира, повеќето од нив ги игнорираа препораките за социјална дистанца и расадникот за коронавирус...

СКАНДАЛ!! Љубовницата му ја “зема душата”. Шпанскиот крал Хуан Карлос со писмо се прости од синот…

4 август, 2020, Нема коментари
Поранешниот крал на Шпанија Хуан Карлос Први го известил неговиот син, кралот Фелипе VI, дека ќе ја напушти земјата и ќе живее во друга земја, откако во изминатите недели се појавија обвиненија за корупција...
Почетна // Категорија "Top Story" (Page 3)
Горе