22 февруари, 2020

Радио

Се подготви за селфи со козата, но животното ја надмудри! Погледнете зошто сите и се смеат на оваа девојка

20 август, 2019, Нема коментари
Луѓето обожаваат да се фотографираат со животни, но не обрнуваат внимание на фактот дека животните не се секогаш расположени за фотографирање во слатко издание. Ова на своја кожа го почуствува една девојка која сакаше...

Ова куче е херој! Скокна во водата за да го спаси своето мало другарче!

19 август, 2019, Нема коментари
Кучињата се неверојатни животни кои секогаш нè воодушевуваат. Интернетот е воодушевен од видеото кое доаѓа од Кина. Во провинцијата Гуангдонг, е снимено куче кое направи нешто херојско. Имено, ротвејлерот стоеше на брегот додека недалеку...

Се посрамоти за цел живот, а како за инат мораше некој да го снима!

19 август, 2019, Нема коментари
Возењето во автобус честопати не е воопшто пријатно. Секогаш ни се приспива, а седиштата како по правило не се ниту малку удобни. Па, дури и да заспиеме, се наоѓаме во непријатна позиција од која...

Ова бебе го воодушеви интернетот! Кога ќе видите како јаде сладолед, ќе ви стане јасно зошто

15 август, 2019, Нема коментари
Децата честопати нè воодушевуваат и знаат да не насмејат. Нивните умови се „чисти“ и честопати со практични идеи на кои се восхитуваат и возрасните. Ова бебе, чие видео стана вирално на Твитер, сигурно многумина...

Тие ја носат облека само за една пригода, а ова се трошоците на граѓаните…

9 август, 2019, Нема коментари
Буџетот на кралското семејство за нивната облека се зголеми од минатата година. Додека трошеа „само“ 30 милиони долари годишно за костуми, фустани и капи, тоа беше прифатливо. Годинава таа сума се искачи многу, при...

Лудило: Французинот го прелета каналот Ламанш!

5 август, 2019, Нема коментари
Францускиот пронаоѓач и авантурист Френки Запата успешно го поминал англискиот канал за 25 минути со леталото! Овој авантурист пропатувал 33 километри на „летачката даска“ за помалку од половина час, а ова беше негов втор...

Необична ситуација

4 август, 2019, Нема коментари
Луѓето често прават луди работи без да размислуваат за последиците, па така овој млад човек во ова видео се стави во опасна ситуација. Млад човек од Чикаго налетал на опасен инсект – оса убиец,...

Работник во аква парк се опијанил, па им приредил цунами на присутните!

4 август, 2019, Нема коментари
На интернет се појави видео кое совршено покажува како неодговорноста на некои луѓе на работа, без оглед на нивната професија, може да има големи последици, како и за вработените така и за другите. Во...

Му подметна на сопругот лажна змија, а тој се избезуми од страв

10 јуни, 2019, Нема коментари
Жена од Охајо го насамари нејзиниот сопруг со лажна змија, а неговата реакција стана хит на социјалните мрежи. На видеото кое се појави пред неколку дена, се гледа како човекот кој го отвора поштенското...

Сакала да изгледа како Барби: Направила хаос на своето лице! После 15 операции изгледа вака!

10 јуни, 2019, Нема коментари
За да го постигне изгледот на познатата Барби кукла, за која отсекогаш сонувала, една бугарка била подложена на многу пластични операции. Андреа Иванова (22) од Софија минатата година имала повеќе од 15 процедури, менувајќи...

Девојка позираше со мајмун: Потоа тој покажа дека е злобен мајмун!

10 јуни, 2019, Нема коментари
Сара Вијон од Нов Зеланд одлучи да го прослави својот 21-ви роденден на Бали, а не помисли дека поради тоа патување ќе се најде во познатите светски медиуми. Имено, таа беше во посета на...

Снимена е тепачка на автопат! Никој не можеше да поверува што се случи на крај!

5 јуни, 2019, Нема коментари
Дека тепачките не мора секогаш да завршуваат неславно, покажува ова хит видео што кружи на интернетот. Имено, на видеото се гледа сериозна тепачка на двајца мажи на сред автопатот, за која сите мислеа дека...

Дедо (84) е Instagram ѕвезда! Го следат повеќе од 67.000 луѓе!

5 јуни, 2019, Нема коментари
Младиот јапонец Наоја Кудо за време на празниците се вратил дома и одлучил да направи мал експеримент со неговиот 84-годишен дедо, Тецуј. Внукот почнал 84-годишниот дедо да го облекува во екстравагантни модни комбинации и...
Почетна // Категорија "вести" (Page 4)
Горе