17 септември, 2019

Радио

НЕПТУН лансираше своја мобилна апликација за онлајн шопинг – Симнете ја на вашиот смартфон и уживајте во купувањето!

24 мај, 2019, Нема коментари
Нептун Македонија ја лансираше првата бесплатна мобилна апликација во Македонија за онлајн шопинг на апарати за домаќинство, бела техника, телевизори, смартфони, компјутери и останати апарати кои се во нивното портфолио. Онлајн купувањето никогаш не...

СЕ ЗАГЛЕДАЛА ВО ДАЛЕЧИНА ОД РАБОТ НА БАЗЕНОТ: Потоа од срам не сакаше да излезе!

24 мај, 2019, Нема коментари
Невниманието може да нè доведе до разни непријатни, но и смешни ситуации. Една таква беше снимена  и го насмеа интеретот. На видеото гледаме девојка која носи многу работи и некаде се упатила. Сепак, таа...

За она што го направи, заслужува медал за храброст!

24 мај, 2019, Нема коментари
Љубителите на екстремните спортови сакаат да ги поместуваат границите и да прават работи на кои повеќето луѓе не би се осмелиле. Момчето од ова видео е веројатно еден од нив. За она што го...

Најубавата бура која е некогаш снимена: Природата направи спектакл на небото, а сето тоа го фотографирал балканец

24 мај, 2019, Нема коментари
Словенечкиот фотограф Марко Корочец има специјализирано се за фотографирање на временски непогди, а неговите дела го одземаат здивот. Тој „брка“ бурите низ целиот свет, а најубавата сцена ја сними едно лето во Јужна Дакота...

Навистина постои карма! Ова видео е најдобар доказа дека сѐ се враќа!

24 мај, 2019, Нема коментари
Карма е будистички концепт со кој сè што правиме се враќа – без разлика дали за добри, или за лоши работи. Интенетот е преполн со видеа кои докажуваат дека навистина постои карма. Ова е...

Швајцарец направи глупост на среде автопат: Почна да трча по својот автомобил, а потоа…

23 мај, 2019, Нема коментари
Несекојдневна ситуација, која слободно може да се најде во некој ужасен хорор филм …Целата акција можете да ја видите на видеото, кое го објави полициската управа на нивниот Facebook профил. Видеото е веќе видено...

Ова момче се обиде да се качи на дрво: Целиот интернет се смее поради она што се случи

23 мај, 2019, Нема коментари
Сите ние кога сме биле деца сме правеле глупости, а со тоа следат бројни падови и удари. Момчето од оваа снимка го насмеа интернетот. Како и секое дете, и тој исто така сакал да...

Пијаните руси повторно го насмеаја интернетот

23 мај, 2019, Нема коментари
Алкохолот навистина може да нѐ доведе до опасни ситуации. „Чаша повеќе” честопати може да нѐ посрамоти, особено кога ќе се најде некој да снима тој момент. Поради некоја причина, најчестите пијани снимки доаѓаат од...

Тој амо сакаше да го погали слонот: Сигурно не се надеваше на ваква реакција

23 мај, 2019, Нема коментари
Животните често знаат чудно да се однесуваат и реагираат, а луѓето честопати се невнимателни со нивната комуникација. Човекот од оваа вирална снимка само сакаше да го погали слонот. Сепак, на животното изгледа тоа не...

Мајка и после 42 години од смртта на нејзиното дете не се откажува да ја дознае вистината

22 мај, 2019, Нема коментари
Лидија Рид (68),  во ’74. година во Единбург го родила синот Гари. Тој починал само седум дена по неговото раѓање. Кога побарала да го види за последен пат и ‘дале друго дете.

Овој човек е вистински нинџа! Мора да погледнете што сѐ прави!

21 мај, 2019, Нема коментари
Дали некогаш сте се запрашале на колку начини можете да ја прескокнете оградата? Па, овој човек има посебен начин. Очигледно е дека направил вистинска уметност од тоа, бидејќи покажува дека оградата лесно може да...

Најдлабоката дупка во светот е ископана во Русија: Погледнете што пронашле внатре

21 мај, 2019, Нема коментари
Од 1970. до 1989. година, руските научници во северна Европа, поточно на полуостровот Кола, ја ископаа најдлабока дупка во светот. Длабока е 12.262 метри. Нејзиното официјално име е Cold Superbubble Borehole, а направена е...

Романтичната сцена од Белград е дефиниција за вистинска љубов!

21 мај, 2019, Нема коментари
Често се вели дека романтиката изумрела и дека повеќе нема вистинска љубов во ова време на социјалните мрежи и инстант задоволства. Веројатно поради тоа нѐ воодушевуваат некои стромодни примери на искажување љубов, оние работи...
Почетна // Категорија "вести" (Page 4)
Горе