22 септември, 2019

Радио

Нешто чудно е снимено во океанот: Необични суштества во квадратна форма кои се движат истовремено!

17 мај, 2019, Нема коментари
Дрон организацијата која го снима океанот со цел да ги советува сурферите за состојбата на отвореното море забележа неверојатна глетка. Чудни суштества во квадратна форма беа забележани како се движат правилно распоредни во водите...

Овој мајстор е победник! Сите му се смејат поради глупавиот потег

16 мај, 2019, Нема коментари
На секому му се случува да направи нешто без размислување и да излезе „глупав“ во некоја ситуација. Меѓутоа, денес, во времето на интернетот, вашата глупост лесно може да заврши онлајн и да насмее милиони....

Згодна русинка виси од 100ти спрат! Дали ова е најлудото видео за оваа година?

16 мај, 2019, Нема коментари
 Денес на интернет можете да најдете разни фотографии и видеа, а не е мал бројот на оние кои им се „заледува крвта“ само за да направат некоја екстремна фотографија. Една таква неодамна беше споделена...

Девојка се согласи да направи нешто лудо за 25.000 долари: Она што и го направи момчето на улица ги шокираше сите минувачи!

16 мај, 2019, Нема коментари
На интернет кружи видео од девојка која се согласи да ја избричи главата за 25.000 долари! Имено, станува збор за експеримент, каде што дечкото зад камерата, на непозната жена што ја сопре на улица...

Спаси мрзливец кој залутал на патот: Потоа животното му се заблагодари на неверојатен начин

16 мај, 2019, Нема коментари
Мрзливците се животни кои поради нивниот необичен изглед и однесување, станаа интернет-ѕвезди. Тие живеат во областа на Јужна и Латинска Америка, а од таму ни доаѓа ова убаво видео. Еден човек наишол на мрзливец...

Поради две девојки отсега ќе биде забранет влезот за туристи во оваа џамија!

Во џамијата Џама Масџид во Делхи, Индија, туристите повеќе нема да можат да влегуваат по објавувеното видео од две девојки кои танцуваат и стојат на раце. Видеото се прошири на интернет, а во него...

Автомобил влета во деца од градинка! Четири деца се во критична состојба

Во несреќата што се случи во јапонскиот град Оцу, повредени се петнаесет лица кога рано наутро автомобил влета во група деца на возраст од две до три години. Четири деца во несвесна состојба беа...

Планирале нешто страшно: Во Германија е уапсено балканско семејство!

Во германскиот град Оберхаузен, во текот на ноќта беше извршена голема антитерористичка операција, во која беа уапсени осум лица, објави Билд. Околу четири часот наутро 150 полицајци влегоа во седумте куќи кои се во...

Силен земјотрес со јачина од 7.2 степени од Рихтер се случи на длабочина од 126 км

Земјотрес со јачина од 7.2 степени од Рихтер денес ја погоди Папуа Нова Гвинеја, објави Американскиот геолошки институт. Се проценува дека земјотресот се случил на длабочина од 126 километри, а можноста за цунами е...

Млада касиерка опасно истепа муштерија: Човекот после ова можеше само да и пружи рака

На социјалните мрежи, се појави видео од тепачка во еден маркет, каде што касиерка брутално претепа муштерија. Кога таа престана да го удира човекот, кој веројатно направил нешто лошо, таа само го остави лежи...

Две девојки играа во автомобил со отворен покрив! Видеото ќе ви биде уште пострашно кога ќе слушнете кој управувал со автомобилот!

Реагираше и полицијата. Полицијата во Кина го истражува видеото на кое се гледа како две девојки играат на покривот на автомобилот кој инаку е во движење. BMW – то SUV со девојките кои играат...

Цела плажа ја посматраше убавата девојка како позира: Набрзо сите почнаа да се смеат

Позирањето на плажа за на Instagram стана насекаде присутно, но природата не се грижи за плановите на моделите. Еден ваков уништен момент сними една девојка која од пристојна далечина ја гледаше другата девојка која...

Ученик пред сите го малтретираше момчето бидејќи е дебело: А потоа се случи неочекуван пресврт!

30 април, 2019, Нема коментари
Насилството меѓу врсниците може да се одреди на следниов начин: ученикот e злоставуван кога трајно е изложен на негативни постапки од еден или повеќе ученици. Во поширока смисла, насилството е свесна суровост насочена кон...
Почетна // Категорија "вести" (Page 5)
Горе