27 февруари, 2020

Радио

Азиски стршлен против смртоносна скорпија

5 јуни, 2019, Нема коментари
Азискиот смроносен стршлен е предатор долг три сантиметри, со темна боја и е помал од азиската скорпија, но содржи голема концентрација на силен отров. Отровот на скорпијата е невротоксичен и кај повеќето видови тој...

Огрангутаните се пред изумирање, а за се е виновна оваа индустрија!

29 мај, 2019, Нема коментари
Популацијата на орангутаните е намалена за 50% во последните 30 години. На островот Борнео во текот на овој век се убиени 150.000 орангутани, а оние кои преживеале се изложени на ризик. Ранетите животни бараат...

Го имобилизираа најголемиот крокодил во светот, а потоа се случи чудо

29 мај, 2019, Нема коментари
Жителите од едно филипинско село стравуваа дури 20 години, а кога ѕверот конечно беше фатен, се појави вистинскиот страв! Имено, тие го имобилизираа ова огромно чудовиште, го врзаа, го ставија на мала количка, но...

ТАА Е МАЈКА НА ОСУМ ДЕЦА И МОЖЕ ДА ГИ РАШИРИ КРИЛЈАТА, но пред 10 години ДОКТОРОТ ЈА ЗАГУБИЛ ЛИЦЕНЦАТА поради неа!

28 мај, 2019, Нема коментари
Сите бебиња се родија живи. Пред десет години, американката Натали Сулман родила осум деца. Сите бебиња се родиле живи. Нејзиниот лекар, д-р. Камрава, вгради 12 ембриони во нејзината утроба, за што подоцна ја изгубил...

ГОСТИН НА ХОТЕЛОТ инсталираше камера во собата за да ги провери собарките: Еве што навистина прават кога не сте таму!

28 мај, 2019, Нема коментари
Погледнете што се случило кога собарката влегла во собата! Еден гостин на хотелот одлучи да провери колку се безбедни неговите приватни предмети во моменти додека тој не е во собата. Тој ја остави вклучена...

ЛУД РУСИН испи вода што стоела во конзерва 60 ГОДИНИ

28 мај, 2019, Нема коментари
Направил тест кој покажал дали оваа вода смее да се пие, а резултатот покажал неверојатни резултати. Малкумина би се осмелиле да спроведат таков експеримент врз себе, но овој млад Русин воопшто не се колебал...

НЕ ЗНАЕЛА ДЕКА ГАЗДАТА ПОСТАВИЛ ВИДЕО КАМЕРИ: Еве што правела работничка во пекара во Мостар!

28 мај, 2019, Нема коментари
Сопственикот на пекара во Мостар во објектот ставил камери … На снимките објавени на Интернет, можете да го видите однесувањето на неговата работничка, која очигледно не знаеше дека има видео надзор во објектот. Едно...

Претставенa првата јахта произведена во Босна и Херцеговина

27 мај, 2019, Нема коментари
Првата јахта произведена во Босна и Херцеговина беше претставена на Hamburg Ancora Yachtfestival во Нојштат. На најголемиот фестивал од ваков вид во Германија, 200 јахти се очекуваат од посетители, а меѓу нив е и...

ГО ЈАВНАЛ БАЛОНОТ И …! Дали е ова најголемиот срам во историјата на телевизијата?

27 мај, 2019, Нема коментари
Не се знае што го натера новинарот да го направи она што го сторил. Во секој случај, тоа не е важно. Важно е тоа што фасцинацијата со големиот балон го чинеше срам од кој...

МАЈКАТА БЕШЕ ПОД СТРЕС БИДЕЈЌИ ДЕТЕТО НЕПРЕСТАЈНО ПЛАЧЕШЕ

27 мај, 2019, Нема коментари
Пријде стјуардесата и ѝ откри генијален трик по што веднаш следеше молк! Сигурно ѝ се случило на секоја мајка да не може да го смири детето во јавност, а на една од стјуардесите тоа...

Сите јадат храна, а овој Индиец метал!

27 мај, 2019, Нема коментари
Тој се пожалил на болката во желудникот, а кога лекарите го отвориле, имале што да видат! Нормален човек не би бил жив! Индиец (35) бил префрлен во болница, жалејќи се на тешка абдоминална болка....

НЕПТУН лансираше своја мобилна апликација за онлајн шопинг – Симнете ја на вашиот смартфон и уживајте во купувањето!

24 мај, 2019, Нема коментари
Нептун Македонија ја лансираше првата бесплатна мобилна апликација во Македонија за онлајн шопинг на апарати за домаќинство, бела техника, телевизори, смартфони, компјутери и останати апарати кои се во нивното портфолио. Онлајн купувањето никогаш не...

СЕ ЗАГЛЕДАЛА ВО ДАЛЕЧИНА ОД РАБОТ НА БАЗЕНОТ: Потоа од срам не сакаше да излезе!

24 мај, 2019, Нема коментари
Невниманието може да нè доведе до разни непријатни, но и смешни ситуации. Една таква беше снимена  и го насмеа интеретот. На видеото гледаме девојка која носи многу работи и некаде се упатила. Сепак, таа...
Почетна // Категорија "вести" (Page 5)
Горе