17 септември, 2019

Радио

Невообичаена награда за положен испит

21 ноември, 2010, Нема коментари
Во Јужна Кореја, има невообичаен начин како студентите се мотивирани да ги полагаат своите испити. Стдентите кои успешно ќе го положат испитот добиваат голем попуст за операција со која ќе го корегираат носот или...

Enrique Iglesias и Anna Kournikova тајно се венчаа

21 ноември, 2010, Нема коментари
Се шпекулира дека познатиот пар Enrique Iglesias и Anna Kournikova тајно се венчале. По осум годишната врска тие се решиле на брак, иако во досегашните изјави, секогаш велеa дека бракот не им е потребен,...

Изумирање на тигрите за десет години?

21 ноември, 2010, Нема коментари
Во St. Petersburg e закажана средба на експерти за диви животни на која ќе се разговара, за тоа како да се заштитат големите мачки од изумирање. Се шпекулира дека во целиот свет, има останато...

Lady Gaga почнува и со угостителски бизнис

21 ноември, 2010, Нема коментари
Lady Gaga дел од своите заработени пари ги инвестираше во угостителски бизнис. Во ресторанот Vince & Eddie во Manhattan , кој постои од 1989 год, косопственици се и нејзините родители. Таа секогаш кога е...

Чивавата стана полициско куче

21 ноември, 2010, Нема коментари
Една седум годишна женка од расата чивава ќе се придружи на кучињата од јапонската единица за спасување. Чивавата со име Момо е тешка 3 килограми, и го положила тестот за наоѓање на преживеани на...

Justin Bieber победник на American Music Awards

21 ноември, 2010, Нема коментари
Вчера на American Music Awards, манифестација која се оддржува по 38 пат, триумфираше канадската тинејџерска ѕвезда Justin Bieber , 16. Тој земал четири награди меѓу кои и онаа за најдобар изведувач, со што го...

Албумот потпишан од Џон Ленон за неговиот убиец Марк Чепмен е на продажба

21 ноември, 2010, Нема коментари
Албумот што Џон Ленон потпиша за Марк Дејвид Чепмен само неколку часа пред тој го убие поранешниот член на Битлси, се врати на продажба за неверојатни 850.000 $. Албумот беше потпишан од страна на...

На Brad Pitt му го “стопија” фото апаратот

18 ноември, 2010, Нема коментари
Brad Pitt се соочил со непријатни искуства во Будимпешта, за време на снимањата на новиот филм на неговата сопруга Angelina. После долгите фотографирања кој ги вршел на местото на снимањето, неговиот скап фото апарат...

Како славните ја изгубиле својата невиност

18 ноември, 2010, Нема коментари
Lisa Kudrow, познатата глумица од хит серијата Пријатели, открива дека своето прво сексуално искуство го доживела во брак. Таа невиноста ја чувала како нешто скапоцено и сметала дека тоа е најголемиот подарок што можеш...

Уасаин Болт како DJ

18 ноември, 2010, Нема коментари
Најбрзиот човек, Јамајканецот Усаин Болт, слободното време го поминува во забава и искусување на нови нешта. Откако во понеделникот седна зад воланот на еден од најбрзите автомобили на денешницата Ферари моделот458 Italia i 599...

Shakira и Gerard Pique во тајна врска?

18 ноември, 2010, Нема коментари
Колумбиската пејачка Shakira, наводно успеала да го освои играчот на Barcelonа Gerard Pique. Тие се запознале за време на овогодинешното светско првенство во фудбал. Од тогаш, шпанските медиуми успеале да ги уловат заедно пред...

Alanis Morissette во исчекување на првото дете

18 ноември, 2010, Нема коментари
Бремената пејачка Alanis Morissette, на својот профил на Twitter објави слика на која си го покажува голиот стомак со тетоважа, пишувајќи “Некои ритаули гледајќи ги, може да ти го затоплат срцето”. Alanis,36, и нејзиниот...

Ryan Reynold најсекси маж

18 ноември, 2010, Нема коментари
Актерот Ryan Reynold е прогласен за најсекси маж на планетава од страна на магазинот People. Ryan е познат по неговите улоги во комедиите и романтичните филмови како што се ” National Lampoon’s Van Wilder...
Почетна // Категорија "Забава" (Page 1633)
Горе