26 јуни, 2019

Радио

Фамилијарна вечера

26 септември, 2010, Нема коментари
Фамилијава има нов член во семејството и им јаде од сладоледот. На нас стварно не ни е јасно од каде мечкава на маса 🙂

Како е на забар?

26 септември, 2010, Нема коментари
Бил Козби во своето шоу маестрално го долови чуството да си на забар. Лекарот ти зборува работи кои апсолутно не те интересираат, а ти тонеш се препотуваш во столчето и едвај чекаш да му...

Том Круз спремен за реалити шоу

25 септември, 2010, Нема коментари
Холивудскиот актер планира да се појави во реално шоу со својата жена Кејти Холм и нивната ќерка Сури. Тој имал своја колекција на снимки од своето семејство кое постојано ги снимал и сака да...

Роби назад во Take That

25 септември, 2010, Нема коментари
Пејачот Роби Вилијамс ќе се реобедини со своите поранешни колеги, изјави британскиот бенд, после многуте шушкања за оваа информација. Гласините се вистина, групата ќе одржи концерти и снимен е албум кој ќе биде издаден...

Треба ли МГМ да го “убие” Џемс Бонд?

25 септември, 2010, Нема коментари
Шпекулациите дека серијата филмови со Џемс Бонд ќе биде “убиена” ги остави критичарите да се прашуваат дали 007 треба да живее за повторно да шпионира.Почна ширење на гласини дека МГМ ги принудил продуцентите да...

Топ 10 бакшиш оставен од ѕвездите

25 септември, 2010, Нема коментари
Секаде во светот, оставањето бакшиш е познато како начин на заблагодарување на некој за неговата извонредна услуга. Всушност, во многу случаи тоа стана главен извор на приходи за луѓето кои работат во услужни дејности....

Човек во Индија голтна змија поради облог од 2 долари

25 септември, 2010, Нема коментари
Индиец ја измами смртта после голтање на отровна змија, за облог од само 2 долари. 35 годишниот Завер Ратход од источниот дел на Гујурат го убил рептилот фрлајќи камења по него, откако гризнал еден...

И наплатиле 5 долари повеќе поради прекумерна тежина

25 септември, 2010, Нема коментари
Салон за нокти во Грузија и наплатил 5 долари повеќе на Мишел Фонвил која дошла за педикир и маникир, бидејќи имала прекумерна тежина и можела да ги оштети столчињата во салонот. Мишел го посетила...

Тори Спелинг објаснува за своето слабеење

25 септември, 2010, Нема коментари
Актерката конечно проговори за проблемите со килажата и нејзиното прекумерно слабеење во својата книга. Триесет и седум годишната актерка најпозната по серијалот Беверли Хилс, налутено ги отфрлаше обвинувањата дека е анорексична и дека има...

Новата рекламна кампања на Памела за Пета е премногу секси за Канада

25 септември, 2010, Нема коментари
Поранешната чуварка на плажата животните сигурно премногу ја сакаат за нејзината ангажираност во Пета, но овојпат нејзината родна татковина ја отфрли. Нејзината најнова реклама за етички третман на животните предизвика многу гнев во северот...

Домот на Селин Дион

25 септември, 2010, Нема коментари
Познатата пејачка си има свој воден парк во дворот на Јупитер осторовот на Флорида. Дваестет милионскиот дом гледа кон Атланскиот океан и еден од соседите во маалото е Тајгер Вудс. Селин и нејзиниот сопруг...

Бекам ја пумпа продажбата за Лего

25 септември, 2010, Нема коментари
Продажбата на компанијата Лего е во се поголем пораст, благодарејќи на салвниот фудбалер Бекам, чија исповед гласеше дека да станел фудбалер ќе градел фигури од познатите коцки блокови лего и дека своето слободно време...

Ѕвездата на Twilight смета дека и треба трансплантација на лице

25 септември, 2010, Нема коментари
Кристен Стујард смета дека и треба трансплантација на лице за да изгледа посреќно кога се сретнува со фановите. Актерката на Twilight сагата признава дека славата е тешка и дека често е критикувана за нејзиниот...
Почетна // Категорија "Забава" (Page 1633)
Горе