Ezra-Miler.png
Она што требаше да биде можност за сликање стана барање од фановите на DC универзум да го отпуштат „Флеш“. Ѕвездата на „Бетмен против супермен“ и „Фантастични ѕверки “ Езра Милер нападна обожавател кој само сакаше да се слика со него. Актерот престојува во Исланд, каде често се среќава со обожаватели кои би сакале да се […]

828.jpg
Планетарно популарното шоу за прв пат се емитува во Србија каде има и многу македонски кандидати. И некаде кон крајот, се појави 13 годишната Илма од Босна која со безпрекорниот и зрел глас кој го претстави со една мошне тешка нумера што на времето ја пееше Зорица Конџо, буквално го дигна жирито и публиката на […]

avokado.jpg
Старата поговорка “Вие сте тоа што јадете” е договор за многу наши прашања. За тоа какво ќе биде нашето здравје, зависи од начинот на нашата исхрана. Како ќе изгледаат нашата кожа, коса и нокти исто така зависи од нашата исхрана. Голем дел од витамините, минералите и есенцијалните масла кои се потребни ги внесуваме токму преку […]

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma