23 јануари, 2017

Радио

6 вежби за секси грб

20 јануари, 2017, Нема коментари
Самиот отвор не е тој кој е сексапилен, туку делот од телото кој го открива. А, тоа би требало да биде секси обликуван грб и затегнати раце, без исклучок. Ако нас не прашувате да бираме,...

Зошто сокот е лимон е најдоброто нешто за вашиот организам?

20 јануари, 2017, Нема коментари
Испијте лимонада наутро, пред појадокот, и тоа ќе го раздвижи вашиот метаболизам и ќе спречи калориите да се “залепат” на критичните места. Не само што лимонот помага во процесот на слабеењето, тој е исто...

За што е корисна течноста од киселите краставички

20 јануари, 2017, Нема коментари
Веројатно ова не сте го знаеле, но течноста од киселите краставички е многу корисна. Таа може да ви помогне за неколку нешта кои создаваат главоболка. Доколку одите на плажа и добиете изгореници од сонцето,...

Најпопуларното време за секс е сабота во 19.37

20 јануари, 2017, Нема коментари
Најновото истражување покажа дека 44 проценти од луѓето ја преферираат саботата како омилен ден за секс. Саботата е ден, кој за разлика од петокот, најмногу се отпуштаме и се одмараме. Од понеделник до петок...

Најголемиот тренд на пластичната хирургија за 2017 е многу чуден

19 јануари, 2017, Нема коментари
Уште еден начин жените да се чувствуваат лошо во врска со нивните тела. Ура! Гради. Многу од нас ги имаме, но поради некоја причина, на многу од нас не ни се допаѓа какви ни...

Мажите паѓаат на овие пет женски несовршености

19 јануари, 2017, Нема коментари
Иако повеќето жени се опседнати со својот совршен изглед, машките секојдневно се вљубуваат во жени кои не изгледаат како оние од насловните страници во списанијата. Погледајте кои пет несовршености мажите ги обожаваат, можеби некоја...

Кората од мандарини спасува од кашлање

19 јануари, 2017, Нема коментари
Ако ве мачи кашлица и ве боли грлото, најздраво решение се мандарините, односно кората од мандарините, која е одлична како природен лек. Мандарините се многу добро овошје, бидејќи се богати со витаминот Ц, имаат...

Со маска од киви, спречете го опаѓањето на косата!

19 јануари, 2017, Нема коментари
Зимскиот период е резервиран за овошје кое е богато со витамин Ц, а меѓу него се наоѓа и кивито што може да има повеќенаменска улога. Освен тоа што може да не заштити од настинка,...

Народен лек против холестерол и висок крвен притисок

18 јануари, 2017, Нема коментари
Добро ни се познати благодетите од билките и нивните лековити својства. Различни билки вилјаат на различни состојби, а во прилог ви даваме рецепт за подобро здравје. АНТИОКСАДНТ, ПРВ ВО РЕДОТ НА БОРБАТА ПРОТИВ ХОЛЕСТЕРОЛ...

Зошто жената е расположена за секс?

18 јануари, 2017, Нема коментари
Доколку се прашувавте зошто жената е расположена за секс, еве неколку одговори на вашите прашања:   1. Затоа што сака да ги потроши калориите од тоа парче торта кое го изела утрово. 2. Затоа...

10 работи кои нема да бидат тренд во 2017

18 јануари, 2017, Нема коментари
Секоја година модата се менува и различни работи стануваат тренд. Доколку сте дама којашто сака да ја следи модата и да биде секогаш во тренд и да се облекува во најновите модни парчиња, тогаш...

Многу ефективна диета базирана на кромид

17 јануари, 2017, Нема коментари
Во последно време многу луѓе ја применуваат диетата со кромид, која не е тешка за изполнување и е многу ефикасна. Кромидот содржи 86% вода, 10% јаглехидрати, малку белковини и 0,3% масти, меѓутоа е богат...

Убавината „е во рацете“ на рицинусовото масло

17 јануари, 2017, Нема коментари
Рицинусот е високо едногодишно растение кое потекнува од Африка. Познато е пред 4000 години и е пронајдено и во некои египетски гробници. Целото растение е отровно, но најотровни се семките. Денес со прецизна обработка...
Почетна // Категорија "живот"
Горе