23 јануари, 2017

Радио

Психолозите велат дека треба да мастурбирате на работа

17 јануари, 2017, Нема коментари
Потребна ви е здрава, уживателна и бесплатна алтернативна пауза? Пробајте да мастурбирате. Марк Сарџент, професор по психологија на Универзитетот Нотингем Трент, изјави за Metro дека мастурбирањето за време на паузата би било многу ефективно...

Анемија: Како да знаете дали сте слабокрвни?

17 јануари, 2017, Нема коментари
Анемијата е болест која подразбира намален број на црвени крвни зрнца, намалено ниво на хемоглобин (Hgb) и, или на масата на еритроцити во крвта (Hct), поради што во мозокот, срцето, мускулите и другите делови...

Исфенирајте ја вашата коса како професионалец

16 јануари, 2017, Нема коментари
Пред да почнете со фенирање, носете лесна гардероба и сместете се во соба која е добро климатизирана и без влага. Ако сте во затворена бања, никогаш нема да го постигнете саканиот ефект. Заштитете ја...

Како се гради успешна врска?

16 јануари, 2017, Нема коментари
Без разлика дали сте во брак, живеете заедно со партнерот или размислувате на таков чекор, врската е најчесот  најбитниот дел во животот, но и понатаму многумина незнаат како се гради среќна љубовна врска. Од...

Матичната млеч е идеална храна

16 јануари, 2017, Нема коментари
Матичната млеч е една од најпочитуваните намирници, далеку по ценета од медот и прополисот. Овој продукт од пчелите содржи големи количини на витамин Б6 и Б5, и многу протеини и јаглехидрати, како и значителни...

Со сода против ракот

16 јануари, 2017, Нема коментари
Конвенционалните третмани на канцер чинат многу повеќе од алтернативните, кои пак се многу поуспешни. Затоа се поголем број на луѓе се одлучуваат за алтернативната медицина. Ракот е серизна болест и треба сериозно да се...

Овие се најпопуларните секс пози

14 јануари, 2017, Нема коментари
Овие се најпопуларните секс пози Филмови, музички групи, храна – сите имаме омилени од овие. Тоа важи и за секс позите, исто така. Онлајн медицинската страница Dr Ed анкетираше 2.000 луѓе во Европа и...

Најдобриот лек за кашлица е чоколадото

14 јануари, 2017, Нема коментари
Оставете ги медот и лимонот и земете чоколадо. Професорот Алин Морис, директор на кардиоваскуларни и респираторни студии на Универзитетот на Хул, тврди дека истражувања откриле дека чоколадото помага во ублажување на кашлицата. Резултатите од...

Мали трикови на големите заводнички

13 јануари, 2017, Нема коментари
Иако ловењето и заведувањето се во машката природа, мажите навистина сакаат кога жената го презема првиот чекор да ги заведе и однесе во кревет. Колку и да сакаат мажите да заведуваат и да преземаат...

Ова се трите знаци дека вашиот брак нема да трае, според организатор на свадби

13 јануари, 2017, Нема коментари
Планирањето свадба е обвиено со стрес – кого ќе поканите? Каде ќе се одржува? Каква храна треба да служите? И до кој степен ќе ве банкротира целиот настан вас и вашиот нов сопружник? Често,...

Како да ги ускладите бојата на косата и шминката

13 јануари, 2017, Нема коментари
Прочитајте совети од успешните шминкери за како да ги ускладите бојата на косата и шминката. Без разлика дали штотуку сте добиле феноменална боја на коса од туба или сте родени со неа, согласувањето на...

Зошто е добро да се јаде путер од кикирики?

12 јануари, 2017, Нема коментари
Доколку се прашувате дали е добро да јадете путер од кикирики без да се грижите за штетните последици, не морате да се грижите повеќе, бидејќи тој е повеќе отколку добар. Постои храна што треба...

Кратки совети за успешна врска

12 јануари, 2017, Нема коментари
Ви претставуваме десет кратки трикови, односно кратки совети, за успешна врска. Често ќе го чуете тврдењето дека самата љубов не е доволна за врската да биде успешна.  Често наидувате на статии што се усмерени...
Почетна // Категорија "живот" (Page 2)
Горе