Алек Болдвин си купи нов пентхаус во Њујорк

23 декември, 20110
naslovna

Многумина сметаат дека овој актер знае да одбере добро место за живеење, па таков е и новиот апартман во Greenwich Village, а заслугите за дизајнот се на архитектката Emery Roth.

Домот кој овој актер го плати 12,5 милиони долари има 4 спални соби, 4 бањи, поделен е на две нивоа, со голема кујна и дневна соба.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma