Брзи и ефикасни детокс диети

9 мај, 20110

Доколку имате потреба од брзо слабеење тогаш пробајте некоја од овие брзи овошни детокс диети. Со овие диети не само што ќе ги загубите килограмите, туку и ќе го прочистите вашето тело од токсини.

2 дена диета со јаболко

Оваа диета нема ограничувања во внесената количина на јаболки. Може да јадете јаболки секогаш кога ќе почуствувате глад. Но, ништо друго освен јаболки не е дозволено.

5 дена со лубеница

Ако сте љубител на ова овошје, изберете ја оваа диета. Освен лубеница може да јадете и друго овошје и зеленчук, но основата нека биде лубеница.

7 дена ананас диета

За оваа диета нема да има потреба да се лишите од другата храна. Потребно е само во текот на седумте дена да ги намалите оброците на два и во преостанатиот дел од денот кога ќе почувствувате глад да јадете ананас. Со оваа диета ќе го освежите вашиот организам и ќе внесете голема количина на витамини.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/