Компјутерски контролираниот дом на раперот Кание Вест

13 ноември, 20110
al65feab42-m12o

Куќата на раперот, пејач и продуцент Кание Вест, која се наоѓа во Холивуд Хилс, чини околу 4 милиони долари. Изгледа како и што се очекува од него, урбан дизајн, модерна уметност, огромни плакари за неговата дизајнерска облека. Целиот имот е контролиран со вградени компјутери.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi