Апартман кој изгледа како ноќен клуб

3 април, 20120
nas

„Црниот“ апартман е еден од најдобрите проекти кои се дело на Синди Галоп, позната светска архитектка и директор на компанијата The Apt.

Апартманот е уреден да изгледа како ноќен клуб, а скоро целиот е црн. Во апартманот нема ѕидови, туку само функционални завеси и паравани, како и многу светла и се разбира диско топки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/